У Пологівській бібліотеці відкрилась виставка: «В’ячеслав Чорновіл – борець за незалежність України»

Опубліковано в 14:09 Афіша, Новини, У Пологах, У районі, Цікаво та корисно    244

До 80-річчя від дня народження В’ячеслава Чорновола – видатного державного, громадського, політичного діяча, Героя України, народного депутата України І-ІІІ скликань, одного з лідерів українського правозахисного руху, багаторічного лідера Народного руху України, журналіста, в КУ «Пологівська центральна районна бібліотека» Пологівської районної ради Запорізької області діє тематична книжкова виставка «В’ячеслав Чорновіл – борець за незалежність України».

На виставці представлені твори громадського діяча, література про його життя і політичну діяльність, спогади соратників. Докладно про матеріали виставки.

В книзі Шаповала Ю.І. «Ілюстрована енциклопедія України. Держава» висвітлені біографічна довідка про В.М. Чорновола та світлини.

У виданні «Україна. Віхи історії» (авт.-упоряд.: В. Томазов, О. Ясь) міститься біографічна довідка про життя та громадську діяльність В.М. Чорновола та світлини.

В творах В.М. Чорновола:

– в томі  2 «Правосуддя чи рецидиви терору?» та «Лихо з розуму (Портрети 20-ти «злочинців»)»  твори направлені на захист української інтелігенції, заарештованої 1965 року радянською владою. В них автор викривав антилюдяну радянську систему;

– в томі 3 «Український вісник» опубліковано шість випусків позацензурного журналу «Український вісник», редактором якого з 1969 по 1972 рік був       В.М. Чорновіл;

– в томі 4 «Листи» 3 розділи: «Листи з неволі», «До рідних», «До друзів і знайомих». Листи обіймають період активної правозахисної діяльності В. Чорновола в періоди ув’язнення в радянських політичних таборах та перебування на засланні. Вони становлять надзвичайно змістовний та історично важливий матеріал, свідчення, утвердження і боротьби людини в умовах несвободи проти тоталітарного режиму, формування політичної самосвідомості.


В’ячеслав Чорновіл виконав свою клятву, яку дав ще в юнацькі роки: боровся за самостійну соборну Україну та був вірний Україні до останніх хвилин свого життя. Він був ініціатором проголошення Декларації про державний суверенітет України 16.07.1990 та Акту проголошення Незалежності України 24.08. 1991. Приклад його боротьби, яскравої життєвої позиції, самовідданості Україні до останньої клітини тіла та душі є прикладом і настановою для нащадків у боротьбі за незалежність, суверенітет та цілісність своєї держави, рідну мову та права людини.

Запрошуємо мешканців району та міста до Пологівської центральної районної бібліотеки ознайомитись з унікальними матеріалами.

Книжкова виставка «В’ячеслав Чорновіл – борець за незалежність України» працюватиме до 30 березня 2018 року.

За інформацією відділу культури і туризму

Залишити відповідь