У Пологівському АТБ відтепер обслуговують лише українською

Опубліковано в 16:44 Новини, У Пологах, Цікаво та корисно    512

Близько тижня пройшло відтоді, як обслуговуючому персоналу пологівського супермаркету АТБ сказали: “Спілкуватись із покупцями виключно українською мовою”.

Деяким продавцям дається це нелегко, а деякі використовують наш славетний “суржик”.

Коли один із покупців запитав у знайомої, що працює на касі: “Почему на украинском? Раньше же ты говорила на русском?”, дівчина відповіла: “так сказало керівництво, за спілкування російською можуть врізати зарплатню”.

Пологівський “АТБ” не єдиний, у якому ввели так звані “мовні правила”.

У мелітопольських супермаркетах теж з’явилась нова вимога для співробітників – обслуговувати клієнтів потрібно українською мовою. У магазині по вул. Героїв України вже кілька днів діє дане правило.

Про це повідомляє “РІА Мелітополь”.

Список фраз для спілкування з покупцями у касирів висить перед очима. Однак, суму до оплати дозволяють вимовляти російською мовою.

Більшості продавців поки важко звертатися до клієнтів на українському, адже все життя вони говорять російською.

Варто відзначити, що не всім покупцям подобається таке нововведення.

ЦІКАВО:

Законодавство

Чинне українське законодавство передбачає, що українська мова є єдиною державною мовою на території України, яка вільно і обов’язково використовується (застосовується) не лише в державному, але й приватному секторі, у тому числі у відносинах між споживачами.

Відповідно до ст.15 Закону України “Про захист прав споживачів”, інформація про товар, роботу чи послугу повинна бути надана споживачеві до придбання ним товару чи замовлення роботи (послуги). Інформація споживачеві повинна надаватися згідно із законодавством про мови.

Відповідно до ч.1 ст.17 Закону України “Про захист прав споживачів”, – За всіма споживачами однаковою мірою визнається право на задоволення їх потреб у сфері обслуговування. Встановлення будь-яких переваг, застосування прямих або непрямих обмежень прав споживачів не допускається, крім випадків, передбачених нормативно-правовими актами.

Ст.10 Конституції України вказує, що державною мовою в Україні є українська мова.

Якщо ми глянемо у законодавство що регулює мовне питання у нашій країні, то відповідно до ч.2 ст.6 Закону України “Про засади державної мовної політики”, Українська мова як державна мова обов’язково застосовується на всій території України.

Відповідно до ч.2 ст.18 Закону України “Про засади державної мовної політики”, в економічній і соціальній діяльності об’єднань громадян, приватних підприємств, установ та організацій, громадян – суб’єктів підприємницької діяльності та фізичних осіб вільно використовуються державна мова та інші мови.

Згідно Інструкції «Про порядок позначення роздрібних цін на товари народного споживання в підприємствах роздрібної торгівлі та громадського харчування» № 2 від 04.01.1997 р. меню складають українською мовою, та додатково (не лише, а додатково) іншою мовою, прийнятною для сторін.

Для фірмових страв, назви яких для клієнта звучать загадково, доцільно розшифрувати в меню їх інгредієнти, та при можливості розмістити фото. Заборон на додаткову Інформацію в меню немає (лист Міністерства економіки України від 19.06.2006 р. N 91-28/233 «Про надання роз’яснень про застосування документів, якими регламентується робота закладів (підприємств) громадського харчування»).

Таким чином, за загальним правилом, що міститься у вказаних нормах, українська мова обов’язкова до застосування у всіх сферах суспільного життя.

Коментарів: 2

  • Дуже приємно, що УКРАЇНА стає “УКРАЇНСЬКОЮ”! В “КОЗАЦЬКОМУ” місті ГУЛЯЙ-ПОЛЕ навіть мода на “карикатурну” російську, яка заполонила майже усі міста південно-східного регіону України, не змогла “задавити” РІДНУ МОВУ ЗАПОРІЗЬКИХ КОЗАКІВ! В торгових підприємствах та сфері обслуги населення спілкування працівників з клієнтами – ВИКЛЮЧНО УКРАЇНСЬКОЮ МОВОЮ! Особливо доброзичливі та привітні продавці в міні-маркеті “КОВБАСИ” (навпроти автовокзалу), які на сьогоднішній день є еталоном культури обслуговування покупців дійсно по-європейськи!

Залишити відповідь