У Пологівському районі побудують дві нові амбулаторії (ФОТО)

Опубліковано в 16:56 Важливі, Новини, У районі    969

З початку літа минулого року, в Україні почав діяти проект президента України “Сільська медицина”. За умовами даного проекту було прийнято рішення побудувати 18 нових амбулаторій в Запорізькій області. Пологівський район не став осторонь. В селі Пологи та в селі Інженерному наразі вже розпочалися роботи з будівництва вказаних об’єктів.

“Замовником робіт є Департамент Капітального Будівництва Запорізької ОДА. Підрядником виступає Дніпропетровська фірма “Укрбудремонттехнолог”. За умовами проекту “Сільська медицина”, в селах повинні бути гарні дороги, відповідна кількість населення. Села мають бути перспективними, тобто такими, які розвиваються, та поповнюються молодими кадрами. Але найголовніше – це умова співфінансування. З місцевих бюджетів на проведення робіт має виділитися 10 % від собівартості кожного з проектів. За всіма вищевказаними критеріями село Пологи та село Інженерне відповідають умовам проекту” – пояснює Анна Дуб – головний лікар КУ “Пологівський центр первинної медико-санітарної допомоги” Пологівської районної ради Запорізької області.

“Як в одному, так і в другому селі наразі є діючі амбулаторії сімейної практики, проте знаходяться вони в орендованих приміщеннях, і тому є нетиповими, тобто тими, які порушують всі санітарно-гігієнічні норми щодо лікувальних закладів. Нові збудовані амбулаторії будуть оснащені тими кабінетами, що й раніше, надаватимуться ті самі послуги, і працюватимуть ті ж самі спеціалісти.

На селі пологах планують побудувати амбулаторію групової практики на два лікаря, а в селі Інженерному амбулаторію моно практики, де працюватиме один лікар” – говорить головний лікар.

“До речі, хочу сказати, що підрядник виконує роботи згідно умов проекту, тобто займається лише побудовою будівлі, а облаштовувати кабінети згідно табелю оснащення будемо безпосередньо ми. І, насамкінець, всіх пологівців певно цікавитиме питання про терміни здачі будівництва – на все про все 3 місяці. Отже, якщо підрядник розпочав роботи з березня, то відповідно в липні мають завершити.

Хочу додати, що на початку квітня ми відвідаємо Широкінську нову амбулаторію, яка була збудована згідно того ж проекту, та яка вже готова відкривати свої двері для пацієнтів”- розповідає Анна Михайлівна.

Дуже тішить, що в Пологівському районі втілюють в життя такі важливі для населення проекти. Маємо надію що це тільки початок.

Оля Белименко

Залишити відповідь