У районі обстежили 135 пам’яток ІІ Світової війни (ФОТО)

Опубліковано в 13:50 Новини, У Пологах, У районі, Фото-галерея, Цікаво та корисно    184

5, 6, 7, 13 червня відділом культури і туризму було організовано обстеження  сучасного стану пам’яток історії на території Пологівського району на територіях сіл Басані, Вербового, Григорівки, Інженерного, Новокарлівки, Новофедорівки, Інженерного, Українського, Костянтинівки, Решетилівки, Новоселівки, Пологи, Семенівки, Дмитрівського, Тарасівки, Романівського, Андріївського, Шевченкового, Воскресенки, Кінських Роздор, Балочків, Красноселівки, Чкалового, Федорівки та міста Пологи. Обстеження здійснювала фахівець Пологівського районного організаційно-методичного центру Т. Костінська.

Всього оглянуто 135 пам’яток, присвячених періоду ІІ Світової війни.  Це 81 братська могила, 29 одиночних могил та 25 пам’ятників.  Із них 99 пам’яток перебувають в доброму стані, 35 – у задовільному, 1 – у незадовільному.

Найкраще упорядковані пам’ятки та охоронна зона навколо них на територіях  Інженерненської, Костянтинівської, Вербівської, Семенівської сільських рад, Воскресенської ОТГ, м. Пологи.

Згідно  підпункту 10  п. б) статті 32 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» забезпечення охорони пам’яток історії та культури, збереження та використання культурного надбання  покладено на органи місцевого самоврядування. Керівникам місцевих рад,  на території яких пам’ятки потребують упорядкування, будуть направлені листи відділу культури і туризму райдержадміністрації, як органу охорони культурної спадщини, про результати обстеження пам’яток, в яких буде надано рекомендації по усуненню порушень, виявлених під час огляду об’єктів культурної спадщини.

За інформацією відділу культури і туризму

Залишити відповідь