У вашому смартфоні теж з’явився новий, незнайомий значок

Опубліковано в 13:24 В Україні, Важливі, Новини, Цікаво та корисно    1 177

Якість покриття мобільного інтернету в нашій країні поліпшується, вносяться деякі зміни в протоколи і частоти – це пов’язано з підготовкою мереж до впровадження технології 5G. Деякі зміни помітні неозброєним оком. Наприклад, дивні значки там, де на смартфоні відображається індикатор мережі. Що він означає?

Нові позначення і з чим вони пов’язані

Кілька днів тому, абоненти Vodafone помітили, що зверху екрану смартфонів у них з’явилося позначення 4G +. Як повідомляє журналістам прес-служба оператора, це пов’язано з поліпшенням якості мережі.

По всій Україні була запущена технологія, яка називається carrier aggregation, перекласти її можна приблизно як «агрегація частот». Мається на увазі запуск додаткових станцій, що передають в діапазоні 2600 мегагерц. В результаті, деякі смартфони опиняються в зоні дії відразу двох мереж – звичної LTE 1800 і нової з частотою 2600. Сучасні операційні системи, що керують підключенням, вирішують їх об’єднати, щоб поліпшити якість передачі даних. Саме це позначається як 4G +, а в деяких інших моделях – як LTE.

У компанії «Київстар» також заявили, що їх мережа застосовує технологію carrier aggregation 1880 MHZ + 2600 MHZ. Там, де вона діє, також відображається значок LTE або 4G +.

Компанія Lifecell зазначила, що використовує цю технологію з 2018 року, коли запустила для своїх абонентів так званий інтернет 4,5G.

Залишити відповідь