У Запорізькій області дозволили відстріл бродячих собак і котів

Опубліковано в 10:57 Важливі, Новини, У регіоні    1 240

Сезон полювання стартує вже 7 серпня

Мелітопольський лісгосп встановив терміни полювання, норми відстрілу і дав добро мисливцям на відстріл ворон, бродячих котів і собак.

Згідно з наказом Мелітопольського лісгоспу, на угіддях, підконтрольних господарству, сезон полювання на пернатих стартує вже 7 серпня – за годину до сходу сонця.

Полювання на фазана і куріпку сіру стартує трохи пізніше – 2 жовтня. На зайця-русака, лисицю, єнотовидного собаку, вовка – з 7 листопада.

Полювання на види, занесені до «Червоної книги України» заборонено. Полювання в межах території та об’єктів природно-заповідного фонду, в тому числі Приазовського національного природного парку – забороняється.

Відстріл можна вести не щодня, а в установлені дні: на пернату дичину – по середах (для мисливців з мисливськими собаками, які мають відповідний паспорт на собаку), суботах, неділях. На хутрових: зайця-русака, лисицю, єнотовидного собаку, вовка – тільки в неділю.

Встановлено також норми видобутку для кожного мисливця. Денна норма по зайцю на одну людину – один русак. А ось вовка, лисицю і єнотовидних собак можна стріляти у необмеженій кількості.

Погана новина для власників домашніх тварин, які проживають поблизу угідь лісгоспу, – мисливцям дозволено відстріл та відлов вовків, бродячих собак і котів під час полювання на інші види мисливських тварин. Так що домашніх улюбленців в сезон полювання краще тримати при собі.

Що стосується норми на пернатих, то за день полювання один мисливець може добути двох нирців великих, шістьох лисок, 15 перепілок, трьох гусей, трьох сірих куріпок, 10 куликів, п’ять качок, трьох фазанів і 10 голубів.

Перната дичина, вирощена на фермах «під відстріл», може відстрілюватися не нормовано.

Залишити відповідь