У Запорізькій області перестали платити за послуги ЖКГ

Опубліковано в 16:54 Важливі, Новини, У регіоні    333

Рівень розрахунків населення за комунальні послуги останнім часом різко знизився

У зв’язку з цим на обласній селекторній нараді, яка відбулася під керівництвом заступника голови облдержадміністрації Віктора Скоблікова, розглянуто стан розрахунків у житлово-комунальному господарстві області і заборгованості населення за послуги галузі.

За даними Головного управління статистики у Запорізькій області, рівень розрахунків населення за всі види житлово-комунальних послуг за станом на 01.02.2018 становить 53,3 %, що на 39,9 % менше у порівнянні з 01.01.2018. Борг населення на кінець звітного місяця становить 1,901 млрд. грн., що на 335 млн. грн. більше у порівнянні з 01.01.2018.

– Стан розрахунків населення за житлово-комунальні послуги значно впливає на роботу підприємств галузі. На сьогодні, у зв’язку з існуючою проблемою з відшкодуванням державою пільг та субсидій, особливу увагу необхідно звернути на рівень розрахунків населення, який останнім часом знижується, – зазначив Віктор Скобліков.

Як доповів директор Департаменту житлово-комунального господарства та будівництва облдержадміністрації Віталій Литвиненко, ситуація з розрахунками населення за послуги ЖКГ за останній місяць погіршилася.

Так, рівень розрахунків населення області за послугу з централізованого опалення та гарячого водопостачання становить 48,3 %, що на 54,5 % нижче у порівнянні з січнем поточного року. Заборгованість населення на кінець звітного місяця сягнула 830,3 млн. грн.

За послугу водопостачання та водовідведення розрахувались на 94,9 %, проте заборгованість становить 108,1 млн. грн.

Розрахунки населення за послугу з утримання будинків та прибудинкових територій на рівні 68,6 %, що на 17,2 % нижче у порівнянні з січнем 2018 року, а заборгованість населення накопичилася на суму 167,4 млн. грн.

Найвищий рівень розрахунків населення – за послугу з вивезення побутових відходів, що становить 96,3 %, а борг складає 25,6 млн. грн.

За даними ПАТ «Запоріжгаз», рівень розрахунків населення області за спожитий природний газ за станом на лютий 2018 року становить 49 %, заборгованість – 113,4 млн. грн. За інформацією ДП «Газ Мелітополь», населення у м. Мелітополь та Мелітопольському, Веселівському, Приазовському районах розрахувалося на 58,2%, заборгувавши 13,8 млн. грн.

Підбиваючи підсумки, заступник голови облдержадміністрації Віктор Скобліков наголосив, що на сьогодні ситуація з розрахунками населення за житлово-комунальні послуги є вкрай негативна, тому керівники територій мусять вжити заходів щодо активізації підприємствами житлово-комунального господарства роботи з покращення стану розрахунків, а саме: укласти з боржниками договори на реструктуризацію боргу; провести з ними роз’яснювальну роботу, а також позовну роботу щодо стягнення заборгованості у судовому порядку.

Інформує: Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Залишити відповідь