У Запорізькій області цивільних в пікселі будуть затримувати

Опубліковано в 14:12 Важливі, Новини, У регіоні    771

На час правового режиму воєнного стану діють рішення ради оборони області.

Як розповів начальник Запорізького зонального відділу Військової служби правопорядку Тарас Рощенков, на раді оборони прийнято рішення про заборону продажу алкогольних напоїв людям у військовій формі.

Ще одне – рекомендаційне рішення стосується носіння військової форми цивільними особами.

Тарас Рощенков закликав підприємства, які торгують спиртними напоями, не продавати алкоголь людям у військовій формі. Він нагадав, що на території області зараз дислокується багато військових частин. А озброєний військовослужбовець в стані алкогольного сп’яніння може наробити багато біди.

Так, в зоні проведення АТО / ООС зафіксовано чимало випадків різних інцидентів, причина яких – вживання алкоголю військовослужбовцями.

У Запорізькій області з початку року за порушення громадського порядку в стані алкогольного сп’яніння в позаслужбовий час були затримані 44 військовослужбовців, на яких склали 45 протоколів про адміністративне правопорушення та 38 протоколів про адміністративне затримання.

А за виконання службових обов’язків у стані алкогольного сп’яніння був складений 51 адмінпротокол.

Проте, якщо порівнювати з 2014-2016 роками, коли в країні проводилася мобілізація, то не можна не визнати: ситуація з військовою дисципліною значно покращилася.

— Рівень військової дисципліни і правопорядку підвищується з кожним роком, — говорит Тарас Рощенков. — Командування частин проводить заходи, ми тісно співпрацюємо з Нацполіцією по виявленню військовослужбовців в стані алкогольного сп”яніння, активно залучаємо кінологічну службу. І є відповідні результати.

Тарас Рощенков також поінформував, що зараз в області проходять масштабні збори резервістів підрозділів територіальної оборони. А це означає, що кількість людей у ​​військовій формі в області значно зросла.

Контроль за виконанням цього рішення, яке діє до закінчення правового режиму воєнного стану, покладено на Запорізький зональний відділ ВСП.

Друге рішення ради оборони області стосується носіння військової форми сучасного зразка цивільними особами.

— Користуючись нагодою, хочу звернутись до громадян не носити військову форму одягу. Будуть затримувати. Тому якщо все ж таки вдягаєте “піксель”, будьте готові, що вас можуть затримати і доставити до відділу поліції. Тому завжди носіть з собою документи, – констатував полковник Рощенков.

Крім “пікселя” без розпізнавальних знаків, співробітники ВСП будуть також звертати увагу і на форму “варан”, який носять десантники. Якщо ж хто одягне камуфляж 2011-2012 років, форму «дубок», «картопля», то військовим такі цивільні люди не цікаві.

Цифри і факти

З початку року Запорізьким зональним відділом ВСП виставили 808 патрулів.

Військовослужбовцям за порушення правопорядку, військової дисципліни і правил носіння військової форми одягу було зроблено 551 зауваження.

З початку року було виставлено 49 чергових змін охорони і конвоювання під час утримання військовослужбовців в КВС.

Особистий складом підрозділів охорони в першому півріччі здійснено 28 конвоювання і 190 супроводів затриманих військовослужбовців у військові прокуратури.

Джерело: iz.com.ua

Залишити відповідь