Учасники АТО з інвалідністю отримають житло

Опубліковано в 13:30 Новини, У регіоні    234

У Запорізькій області почали виплачувати грошову компенсацію на придбання житла інвалідам 3-ї групи – учасникам бойових дій в зоні АТО

Як розповіла в.о. директора департаменту соціального захисту населення Запорізької обласної державної адміністрації Катерина Кривошей, виплати проводяться в рамках обласної програми «Назустріч людям». На її реалізацію на цей рік в обласному бюджеті було закладено 12,6 млн грн, з яких виділили поки тільки 2,5 млн грн. На найближчій сесії обласної ради повинна бути виділена інша частина суми.

За її словами, на сьогодні в області налічується 28 інвалідів 3-ї групи – учасників АТО. Вже визначена чергу по області згідно з датою постановки на квартирний облік. Черговість можна подивитися на сайті департаменту соцзахисту ЗОДА.

– Перші чотири сім’ї в цьому році отримають грошову компенсацію і протягом року вони зможуть придбати житло в Запорізькій області, – запевнила Катерина Кривошей. – Сума грошової компенсації залежить від того, скільки членів сім’ї інваліда стоїть на черзі. Соціальний норматив на квадратні метри буде множитися на вартість одного квадратного метра, згідно з постановою Кабміну. На сьогодні це 9 316 грн/кв.м. Наприклад, якщо один інвалід стоїть на черзі – 48 кв. м за нормативом потрібно помножити на 9 316 грн. Цю суму людина отримує в грошовому еквіваленті через банк. Обов’язкова умова – інвалід повинен вступити в права власника житла.

Катерина Кривошей нагадала, що грошову компенсацію на придбання житла інвалідам 1-2 групи – учасникам АТО виплачує держава. Також за рахунок коштів державного бюджету гроші на житло отримують сім’ї загиблих учасників АТО.

– Всі, хто до нас звернувся з інвалідів 1-2 групи і членів сімей загиблих, хто мав право і стояв в черзі на житло, отримали грошову компенсацію і придбали житло. У нас в цьому плані затримки немає, районні комісії працюють, прораховують і відразу роблять заявку на Київ – там теж не затягують і засоби приходять вчасно. З минулого року компенсацію отримали і придбали житло вже 12 осіб, – резюмувала вона.

Залишити відповідь