“УКРАЇНСЬКА МОВА – НАША ЗБРОЯ!” – говорили у Пологівській РДА

Опубліковано в 22:37 Новини, У Пологах, У районі    226

У День Героїв, щорічного свята встановленого на честь українських воїнів – борців за волю України в райдержадміністрації відбулось засідання круглого столу з розгляду питання розвитку та функціонування української мови.

У своєму виступі заступник голови райдержадміністрації Ірина Півень наголосила: «Відповідно до ст..10 Конституції України держава забезпечує всебічний розвиток і функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя на всій території України та відповідно до ст..11 Конституції держава сприяє консолідації та розвиткові української нації, її історичної свідомості, традицій і культури.»

Представники відділу освіти, молоді та спорту під час обговорення виконання районної програми розвитку і функціонування української мови в Пологівському районі на 2017 – 2020 роки, затвердженої рішенням Пологівської районної ради, акцентували увагу на виконанні різнобічного та гармонійно розвиненого, національно свідомого, високоосвіченого громадянина України та формуванні цілісного національного інформаційно-культурного простору.

За інформацією відділу культури і туризму, діяльність підрозділу націлена на підтримку і розвиток існуючих громадських ініціатив, журналістських та пісенно-музичних починань, які спрямовані на відродження і популяризацію народної української культури, пісенної, театральної, танцювальної та іншої традиційної спадщини, та поєднання її з кращими сучасними зразками.

Що стосується надходжень художньої літератури до бібліотек району, то за 2017 рік було 3464 екземпляра, серед благодійних 288 екземплярів книг.

На даний час, коли на сході країни точаться криваві бої, українська мова стала нашої зброєю.

Практичне використання мови в різних сферах життя є запорукою зміцнення патріотичних середовищ на рівні кожного села, селища, міста.

Тож розмовляйте з дітьми українською. Їм будувати європейську, вільну, соборну Україну з любов’ю до нації та повагою до традицій.

Залишити відповідь