УКРАЇНЦІ ОТРИМУВАТИМУТЬ ID-КАРТКИ З РОЗШИРЕНИМИ МОЖЛИВОСТЯМИ. ЩО ЗМІНИЛОСЬ?

Опубліковано в 11:42 Актуально, В Україні, Важливі, Новини    573

До ідентифікаційної картки можна безкоштовно додати електронний підпис.

Від 5 лютого українці можуть отримати оновлену ID-картку громадянина, яка містить електронний підпис. Раніше цей ключ необхідно було генерувати на інших ресурсах, наприклад, через онлайн-банкінг, і носити його на окремих пристроях, зокрема, на флешці.

Тепер же підпис може безкоштовно записати на ID-картку кожен українець. І отримати доступ до електронних кабінетів на різних державних сайтах, зокрема користуватись електронним кабінетом водія, платника податків, пенсійного фонду, забудовника тощо.

Зчитати електронний підпис можна завдяки NFC-рідеру, яким нині обладнана велика кількість смартфонів. Картку потрібно буде просто прикласти до телефона.

Першим власником ID-картки з електронним підписом став президент України Володимир Зеленський. Напередодні оновлену картку йому вручив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков. Одночасно презентували і новий сервіс для водіїв – тепер відновити свої водійські права, якщо ті були втрачені або вийшов термін дії, можна через електронний кабінет з домашнього комп’ютера, а не тільки під час особистого візиту до сервісного центру МВС.

Джерело: ТСН 

Залишити відповідь