Українці повинні будуть утримувати батьків, щоб не втратити спадщину

Опубліковано в 9:58 Актуально, В Україні, Важливі, Новини    1 480

В Кабміні прийняли нове рішення

В Україні громадян, які не хочуть або не мають можливості доглядати за літніми батьками і відправляють їх в держбудинки для престарілих, зобов’яжуть компенсувати витрати цих установ.

Про це йдеться в законопроекті,  що опублікований на сайті Кабміну.

Документ створили для введення механізму захисту майнових прав літніх людей. Він пропонує:

  • зобов’язати дітей, що досягли повноліття  робити оплату витрат соцслужб на утримання їх батьків;
  • будинки для людей похилого віку та органи місцевої влади мають право вимагати відшкодувати витрати через суд при відмові від добровільної оплати;
  • заборонити опікунам батьків вступати в права спадкоємців до повної виплати потрібної суми спецустанов.

Законні опікуни, які уклали договір довічного утримання, також не повинні мати боргів перед соцслужбами. В іншому випадку їх позбавлять права на спадок.

Вони також повинні будуть щомісяця виплачувати підопічним фіксовану суму не менше двох прожиткових мінімумів для непрацездатних (3708 грн.).

У разі прийняття закону установам по догляду за людьми похилого віку будь-якої форми власності і місцевій владі нададуть право бути учасником угоди довічного утримання та претендувати на спадщину підопічних.

1 коментар на “Українці повинні будуть утримувати батьків, щоб не втратити спадщину

  • Якщо помирає пенсіонер з кредитом, кредит переходе у спадок його нащадкам, а пенсія так званій “державі”, від імені якої Кабміном приймаються такі недолугі закони, адже зазвичай, на практиці, “держбудинки” компенсують свої витрати саме з пенсій своїх постояльців, але якщо на їх утримання цього не вистачає, то це вчергове докузує що українькі пенсії, крім окремих категорій, не забезпечують мінімального прожиткового мінімуму, а так звана “держава” перша у грабежі своїх громадян – вор вище всяких законів!

Залишити відповідь