Українців можуть зобов’язати укладати договори медичного страхування

Опубліковано в 9:03 В Україні, Важливі, Новини    410

У Верховній Раді зареєстровано законопроект, згідно з яким всім українцям буде необхідно обов’язково укладати договір медичного страхування. Про це повідомляє UBR.

Повідомляється, що в разі прийняття законопроекту роботодавець або самозайнята особа повинні будуть щомісяця платити з кожного співробітника до 400 гривень (4 800 гривень на рік) до страхового фонду загальнообов’язкового медичного страхування, з якого і будуть оплачуватися медичні послуги.

За несвоєчасну сплату внесків, нецільове використання страхових коштів, непідписання страхового договору хочуть накладати штраф від 370 гривень до 2550 гривень.

Автори документа підрахували, що за рахунок обов’язкових страхових внесків, українська медицина може додатково залучити близько 140 мільярдів гривень на рік, а це майже на 80% покриє витрати українців на медичну допомогу та ліки.

“Введення обов’язкового медичного страхування, як другого потужного джерела фінансування охорони здоров’я, дозволить акумулювати кошти зібраних за рахунок страхових платежів на спеціальних рахунках в банках, уповноважених державою, під контролем уповноваженого органу та Національного банку. Ці кошти будуть спрямовані виключно на оплату безкоштовної медичної допомоги (медичних послуг), що надаються громадянам”, – повідомляють в пояснювальній записці до законопроекту.

Джерело: newsone.ua

Залишити відповідь