Укрзалізниця: зупинити потяги вже через 9 днів. Яка причина

Опубліковано в 16:47 В Україні, Важливі, Новини    1 661

Компанія Укрзалізниця вже через 9 днів може зупинити потяги. Перевезення по всій країні припиняться, а економіка, залишившись без сировини і комплектуючих матеріалів, буде паралізована. Причина такого ймовірного колапсу – відсутність палива для локомотивів.

В Укрзалізниці залишилося дизпалива на 9 днів.

Про це повідомив на засіданні Антикризового штабу тимчасовий керівник компанії Олександр Камишин.

“Ми працюємо з постачальниками палива за рамковою угодою, але є одна біда. Рамкова угода прив’язана до європейських індексів, і вони не завжди відіграють ту ситуацію, яка складається в Україні”, – заявив Камишин.

За словами Камишина постачальникам буває невигідно продавати свій продукт за тією ціною, яка прив’язана до цих індексах. Вони, звичайно, не відмовляються продавати паливо Укрзалізниці, проте постачають його перевізнику за залишковим принципом. Спочатку дизпаливо йде туди, де за нього можна отримати високу маржу.

Таким чином, з одного боку такий принцип формування ціни вигідний Укрзалізниці, тому що компанії не доводиться платити за паливо втридорога. А з іншого боку, в будь-який момент поставки можуть бути заморожені або зірвані, через що перевізник відчуває себе, як на вулкані: у будь-який момент ситуація може стати некерованою.

“В результаті нам дуже важко зараз вдається “віджимати” поставки палива у наших контрагентів”, – поскаржився тимчасовий глава Укрзалізниці.

Тому потрібно виробити соломонове рішення, при якому Укрзалізниця могла б оперативно закуповувати паливо, коли воно підходить до кінця. І в той же час компанії не довелося б віддавати за нього останні гроші, каже керівник.

При цьому топ-менеджер нагадав, що в цьому році компанія вже двічі зупиняла поїзди через відсутність дизпалива, і неприпустимо, щоб це сталося втретє.

1 коментар на “Укрзалізниця: зупинити потяги вже через 9 днів. Яка причина

  • Монополист в своей отрасли может остановиться ???это пиз…ц , такое может быть только в нашей стране.

Залишити відповідь