Усе про безкоштовну офтальмологічну допомогу пологівцям

Опубліковано в 16:04 Актуально, Важливі, Новини, У Пологах    758

Під час 12-ї сесії Пологівської міської ради, місцеві депутати затвердили Положення про порядок організації надання безкоштовної офтальмологічної допомоги жителям, які проживають на території Пологівської міської ради.

Про що йде мова? – запитали нас читачі.

Тож, відповідаємо:

ПОЛОЖЕННЯ

про порядок організації надання безкоштовної офтальмологічної допомоги жителям, які проживають на території Пологівської міської об’єднаної територіальної громади.

Положення розроблене з метою проведення хірургічного лікування катаракти для жителів Пологівської міської об’єднаної територіальної громади – факоемульсифікація катаракти (вартість кришталика не включена). Результатом проведеного лікування є:

– покращення чіткості зору – як правило вже наступного дня після проведення оперативного втручання;

– покращення колірного зору;

– покращення якості життя, вже через кілька днів після проведеного лікування;

– імплантація штучного кришталика дасть можливість позбутися існуючих проблем із зором.

Факоемульсифікація катаракти (вартість кришталика не включена) проводиться на базі лікувально – профілактичних закладів, що мають відповідну ліцензію. Для цього в КП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Пологівської міської ради (далі КП «Пологівський ЦПМСД» ПМР) проводиться відбір пацієнтів серед наступної пільгової категорії громадян:

1) позачергово:

  • інвалідам війни та прирівняним до них особам, перелік яких визначено статтею 7 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”;
  • інвалідам з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та потерпілих від Чорнобильської катастрофи, перелік яких визначено статтями 10, 11 і частиною третьою статті 12 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, а також щодо яких встановлено причинний зв’язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою, хворі внаслідок Чорнобильської катастрофи на променеву хворобу;

2) першочергово:

  • учасникам бойових дій, перелік яких визначено статтями 5, 6 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”;
  • учасникам війни, перелік яких визначено статтями 8, 9 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”;
  • ветеранам праці;
  • громадянам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною;
  • колишнім неповнолітнім (яким на момент ув’язнення не виповнилося 18 років) в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, створених фашистською Німеччиною та її союзниками в період Великої Вітчизняної війни та Другої світової війни, а також дітям, які народилися у зазначених місцях примусового тримання їх батьків, на яких поширюється дія Закону України “Про жертви нацистських переслідувань”;
  • колишнім в’язням концентраційних таборів, гетто та інших місць примусового тримання в період Великої Вітчизняної війни та Другої світової війни; особам, які були насильно вивезені на примусові роботи на територію Німеччини або її союзників, що перебували у стані війни з колишнім Союзом РСР, або на території окупованих Німеччиною інших держав; дітям партизанів, підпільників, інших учасників боротьби з націонал-соціалістським режимом у тилу ворога, яких у зв’язку з патріотичною діяльністю їх батьків було піддано репресіям, фізичним розправам, гонінням, на яких поширюється дія Закону України “Про жертви нацистських переслідувань”;
  • дружинам (чоловікам) померлих жертв нацистських переслідувань, визнаних за життя інвалідами від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин, які не одружилися вдруге, на яких поширюється дія Закону України “Про жертви нацистських переслідувань”.

До обсягу безоплатної офтальмологічної допомоги входить факоемульсифікація катаракти (вартість кришталика не включена). Фінансування заходів з реалізації даного Положення здійснюється за рахунок коштів програми «Турбота» на 2020 рік (зі змінами), затвердженої рішенням сесії Пологівської міської ради.

Визначення черговості в Реєстрі осіб, які потребують безкоштовного (пільгового) оперування (далі Реєстр), із числа пацієнтів, які звернулися за лікуванням, вирішується комісією, склад якої затверджує міський голова.

Для забезпечення відшкодування вартості офтальмологічної послуги (одноразова матеріальна допомога) кандидат подає у відділ соціального захисту та охорони здоров’я заяву на ім’я голови Комісії про необхідність хірургічного лікування катаракти. Заява має бути оформлена відповідно вимог статті 5 Закону України «Про звернення громадян». До заяви додається:

– копія паспорту громадянина України;

– копія довідки про реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний орган Державної фіскальної служби – копію відмітки у паспорті);

– довідка про наявність пільг або копія посвідчення, яке дає право на пільгове оперування;

– довідка про склад сім’ї, що підтверджує проживання на території Пологівської міської ради;

– висновок/довідка, лікуючого лікаря про необхідність проведення операції;

– довідка про відкриття рахунку в банку або надання банківського реквізиту (рахунку).

Установити, що розмір одноразової матеріальної допомоги, що надається для забезпечення відшкодування вартості офтальмологічної послуги не може перевищувати 5 000,00 грн.

Координація дій по веденню Реєстру осіб, які потребують безкоштовного (пільгового) оперування, покладається на спеціаліста І категорії відділу соціального захисту та охорони здоров’я (з питань охорони здоров’я).

До 3 числа кожного місяця спеціаліст відділу соціального захисту та охорони здоров’я, відповідальний за ведення Реєстру, надає до КУ «Територіальний ЦСО(надання соціальних послуг)» ПМР список осіб, які підлягають безкоштовному оперуванню в поточному місяці.

Право особи на безоплатне оперування визначається на момент внесення в реєстр осіб, які потребують безкоштовного (пільгового) оперування та діє до моменту повного завершення лікування з факоемульсифікації каратакти (вартість кришталика не включена) та подачі звіту про виконані роботи.

Одержувачами коштів є мешканці Пологівської міської об’єднаної територіальної громади, з числа пільгової категорії, що зазначені в п.2 даного Положення, виконавцем – КУ «Територіальний ЦСО(надання соціальних послуг)» ПМР.

По закінченню лікування в місячний термін одержувач коштів надає до КУ «Територіальний ЦСО(надання соціальних послуг)» ПМР підтверджуючі документи, чеки про використання коштів.

У разі, якщо загальна вартість лікування з факоемульсифікації каратакти (вартість кришталика не включена) перевищує суму виділену згідно з цим Порядком, заявник самостійно доплачує додаткові кошти.

У разі, якщо загальна вартість лікування з факоемульсифікації каратакти (вартість кришталика не включена) є меншою ніж сума, виділена згідно з цим Порядком, заявник повертає залишки коштів на рахунок головного розпорядника коштів до 25 грудня поточного року.

КУ «Територіальний ЦСО (надання соціальних послуг)» ПМР за результатами роботи за місяць надає до відділу соціального захисту та охорони здоров’я інформацію про фактично виконані роботи по безкоштовному оперуванню.

На відшкодування вартості офтальмологічної послуги» (факоемульсифікація катаракти) у Програмі «Охорона здоров’я» на 2020 рік передбачено прогнозований загальний обсяг фінансування – 100 000,00 грн.

Залишити відповідь