УВАГА! До 31 серпня недіючі підприємці можуть списати борги з єдиного внеску

Опубліковано в 9:52 Важливі, Для бізнесменів та підприємців, Новини, У Пологах, У районі    292

Пологівське управління ГУ ДПС у Запорізькій області нагадує, що з 3 червня 2020 року  діють норми Закону № 592-IX «Про внесення змін до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» щодо усунення дискримінації за колом платників» що стосуються списання суми недоїмки, нарахованої платникам єдиного внеску з числа фізичних осіб – підприємців (крім підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування) та осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, за період з 01.01.2017 р. до дня набрання чинності Законом № 592 (03.06.2020), а також штрафи та пеня, нараховані на ці суми недоїмки, якщо такими платниками не отримано дохід (прибуток) від їх діяльності, що оподатковується податком на доходи фізичних осіб.

         Для цього платники протягом 90 календарних днів з дня набрання чинності Законом № 592 (з 03.06.2020) подають:

         фізичні особи – підприємці (крім підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування):

         – держреєстратору за місцем знаходження реєстраційної справи фізичної особи – підприємця заяву про держреєстрацію припинення підприємницької діяльності;

         – до податкового органу звітність з ЄВ за період з 01.01.2017 р. до дня набрання чинності Законом № 592 (03.06.2020), якщо вона не була подана раніше;

         особи, які провадять незалежну професійну діяльність:

         – до податкового органу за основним місцем обліку заяву про зняття з обліку як платника ЄВ;

         – звітність з ЄВ за період з 01.01.2017 р. до дня набрання чинності Законом №592, якщо вона не була подана раніше.

         Також, вищезазначеним особам обов`язково слід подати до податкового органу за основним місцем обліку заяву про списання боргу.

         Податковий орган протягом 15 робочих днів проводить камеральну перевірку, за результатами якої приймається рішення про списання суми недоїмки, штрафних санкцій і пені або вмотивоване рішення про відмову.

         Податковий орган може відмовити у списані суми недоїмки, штрафних санкцій і пені, за умови якщо за результатами перевірки буде встановлено, що:

         1) платник податків отримав дохід (прибуток) протягом періоду з 01.01.2017   до дня набрання чинності Законом № 592;

         2) суми недоїмки, а також штрафи та пеня, нараховані на суми недоїмки, були в повному обсязі самостійно сплачені платником або стягнуті.

         Якщо ж суми недоїмки, а також штрафи та пеня, нараховані на суми недоїмки, були частково самостійно сплачені платником та/або стягнуті, податковий орган приймає рішення про списання суми недоїмки, штрафних санкцій і пені у частині, що залишилася несплаченою.

         Зважаючи на обмежені терміни, просимо, не зволікати із поданням відповідної заяви. Заяву та необхідні документи слід подати не пізніше  31 серпня 2020 року.

Залишити відповідь