Увага пологівці, на вас чатуватимуть плазуни, скакуни та кровосисуни

Опубліковано в 12:29 Важливі, Новини, У Пологах, У районі, Цікаво та корисно    512

З настанням весни, а точніше тепленької погоди, подивитися на білий світ виповзають змії, прокидаються кліщі, павуки та інші неприємні для людини створіння.

“Від початку весни та до середини квітня прокидаються паразити. З середини квітня і до середини травня починається активний період їх життєдіяльності та зараження інфекціями. З середини травня, та по вересень всі ці комахи й плазуни роблять викладки, ростуть, розвиваються та наводять жах на людське населення” – говорить завідуюча епідвідділом Тетяна Одинець.

Погодні умови є суттєвим фактором в процесі життєдіяльності комах та плазунів. Зараз, враховуючи теплу зиму та ранню весну, активність комах може бути прискорена на півмісяця, як мінімум. Проте, найбільш активними та небезпечними павуки та кліщі стають лише в середині травня – цей час припадає на активний період відпочинку на природі та городніх робіт.

Пологівці мають пам’ятати, що при зустрічі з небезпечними комахами чи плазунами головне правило – зберігати спокій та не чіпати їх першими, заради цікавості. Якщо неприємність вже сталася, і вас вкусила змія, кліщ чи павук, потрібно одразу викликати швидку допомогу та повідомити що сталося. Лікарі нададуть вам кваліфіковану медичну допомогу і попередять можливі ускладнення.

Насьогодні, небезпечних “зустрічей” на Пологівщині не зафіксовано. В минулому році такі були з павуками, зміями та кліщами. На щастя, все обійшлося. Та все ж про міри застереження завжди треба пам’ятати – де б ви не були.

Оля Белименко

Залишити відповідь