УВАГА! У Пологах посилено заходи щодо запобігання поширенню COVID-19

Опубліковано в 15:09 Важливі, Новини, У Пологах    5 833

На сайті Пологівської міськради повідомляється:

Минулого тижня Кабінет Міністрів України постановою «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19» по всій країні встановив тритижневий карантин.

12 березня, щоб упередити можливе розповсюдження захворювання, міською радою також затверджено план протиепідемічних заходів. Багато з цих заходів аналогічні діям країн, де статистика набагато гірша від України. Але кожен має зрозуміти, що обмежувальні заходи необхідні для запобігання захворювання.

На виконання вище вказаної постанови Кабміну і рекомендацій регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Запорізької області у Пологівській громаді посилено запобіжні заходи. Розпорядженням міського голови «Про деякі питання реалізації карантинного режиму на території Пологівської об’єднаної територіальної громади» внесено зміни до заходів превентивного характеру, пов’язаних з реалізацією карантинного режиму на території Пологівської міської об’єднаної територіальної громади.

Усим мешканцям громади міська рада наполегливо рекомендує обмежити відвідування адміністративних будівель, місць масового перебування людей, утриматися від поїздок та подорожей.

Медичні огляди і планові візити до лікарів, в тому числі і до стоматологів, за можливості, перенести.

Також велике прохання обмежити звернення до державних установ, комунальних служб, центру надання адміністративних послуг Пологівської міської ради для отримання довідок та інших документів. Без нагальної потреби не звертатися до них, а зробити це пізніше.

У школах, дитячих садках і позашкільних закладах освіти призупинено навчання. Вони не закриті, але працівників максимально переведено на дистанційну роботу. Навчання також здійснюється дистанційно. Чергових груп у дитсадках рекомендовано не створювати.

В умовах карантину деякі підприємства та компанії дозволяють своїм працівникам працювати дистанційно, тобто вдома. Особливо мова про тих, у кого є діти й немає з ким їх залишити через карантин у школах та дитячих садочках. Нині таких заходів вимагає ситуація. Тому роботодавцям рекомендовано, за можливості, максимально забезпечити використання дистанційної форми праці або гнучкого режиму робочого часу (в т.ч. і для зменшення скупчення людей у «часи пік»).

Будь-який карантинний захід спрямований на те, щоб зменшити контакт між людьми, можливість і ризики поширення вірусу. Адже на сьогодні, окрім коронавірусу, є небезпека захворювання і на грип, і на інші віруси, які можуть посилити дію коронавірусу.

Оголошений карантин – це не канікули. Це не означає, що діти, які не пішли до школи, мають проводити свій вільний час у закладах дозвілля чи збиратися у клубах. Це означає, що треба проводити час або вдома, або на свіжому повітрі, але уникаючи масового скупчення людей.

Людей похилого віку, особливо тих, які мають хронічні захворювання, теж закликаємо залишатися вдома. Як показує світовий досвід, найефективніший спосіб захиститися від зараження – максимально уникати прямих контактів з іншими людьми.

Від кожного з нас дуже багато залежить. Кожна людина, у якої проявляються навіть легкі симптоми захворювання, повинна самоізолюватися протягом як мінімум семи днів та обов’язково звернутися до сімейного лікаря.

Вкотре нагадуємо, допомагають прості речі: ретельне миття рук з милом, користування дезінфектором, вітання, не тиснучи руки та не цілуючи один одного, тримання дистанції в один метр.

На щастя, у Запорізькій області жодного випадку захворювання на коронавірус не виявлено. Прохання до всіх мешканців громади дотримуватися рекомендацій щодо запобігання розповсюдження захворювання.

Будьте здорові, бережіть себе і своїх рідних!

Коментарів: 4

Залишити відповідь