У Гуляйполі намагаються врятувати старовинний надгробок

Опубліковано в 13:46 Новини, У регіоні    303

Надмогильна плита з епітафіями з поховання купця другої гільдії Карла Гільца (1854-1912). Пам’ятник був знятий з самого поховання на території хутору-економії Гільців та привезений в с. Варварівку в 1960-70-х рр, для використання в господарчих цілях. Нині знаходиться на території приватної садиби села.

Родина Гільців володіла значними земельними масивами неподалік с.Варварівка Гуляйпільського р-ну, крім того займаючись скуповуванням, переробкою та продажем зернових.

Карл Гільц фігурує в спогадах Вольдемара Антоні, в контексті історії діяльності гуляйпільської анархічної Спілки бідних хліборобів.

Враховуючи факт утрати самого поховання та неможливості повернути пам`ятник за місцем свого первинного використання, було б логічно перемістити його на територію Гуляйпільського райнного краєзнавчого музею як яскравий експонат менонітських надмогильних конструкцій, аби не втратити його зовсім.

У зв’язку з цим, небайдужі звертаються до громадян, особливо тих, що мають в розпорядженні відповідну техніку для транспортування (трактор з ковшем, маніпулятор тощо) та бажання зберегти шматок історії краю, допомогти в даному випаку.

Всих хто здатен надати хоч якусь допомогу прошу звертатись в індивідуальному порядку. Писати на сторінку спільноти, або за телефоном 0665652736.

Джерело

Залишити відповідь