В Оріхівській ОТГ ввели соціальну карту для пільгового проїзду

Опубліковано в 13:33 Новини, У регіоні    249

Оріхівська ОТГ Запорізької області ввела соціальну картку в Оріхові, що дозволить правильно розраховувати розмір компенсації за перевезення пільгових категорій населення громади на приміських маршрутах автомобільного та залізничного транспорту. Відповідне рішення було прийнято депутатами ОТГ в кінці 2017 року.

Про це повідомляє на сайті “Децентралізація” Мінрегіон України.

«За 9 місяців 2017 року Запорізькою дирекцією залізничних перевезень регіональної філії «Придніпровська залізниця» ПАТ «Укрзалізниця» надано розрахунок на компенсацію за пільговий проїзд громадян по станції Оріхівська та платформі 242 (Оріхівська громада) на загальну суму 185 734 грн. І це тільки залізничний транспорт. Звісно, ці суми викликали сумніви, – пояснив голова Оріхівської ОТГ Сергій Герасименко. – В середньому на добу, за цим розрахунком, користувались пільгами 53 особи. При цьому не враховували, що ці люди могли бути і з іншої громади і що не всі категорії мають пільги на проїзд. До того ж, якщо в 2016 році ці витрати відшкодовувались за рахунок державного бюджету, то з 2017-го це вже видатки з місцевого бюджету. Тому вирішили запровадити соціальну картку, яка буде ідентифікувати пільговика саме з Оріхівської громади, – це і вигідніше, і прозоріше. Досягли домовленостей з перевізниками, вже купили обладнання. Шість сканерів обійшлися в 30 тис. грн, плюс принтер для карток зі штрих-кодом ще 6 тисяч. Сканери будуть встановлені на чотирьох маршрутах, які обслуговують Оріхівську ОТГ. Ще два пристрої передали «Укрзалізниці» – соціальну картку людина зможе відсканувати в касі або, якщо така відсутня, безпосередньо у вагоні електропотягу. Це ноу-хау зацікавило і керівництво «Укрзалізниці»: вирішують, як запровадити таку систему не тільки в межах нашої ОТГ».

Картку безкоштовно видає виконавчий комітет Оріхівської міської ради та виконуючі обов’язки старост сіл Оріхівської ОТГ пільговим категоріям населення.

Механізм дії карти досить простий:

1) карта пред’являється водієві приміського транспорту (або касиру залізничного транспорту), який сканує її за допомогою спеціального пристрою;

2) дані пільговика, який скористався пільговим проїздом, зберігаються в сканері і знімаються працівником міськвиконкому через певний проміжок часу;

3) міськвиконком проводить аналіз отриманих даних про кількість пільговиків і виплачує компенсацію перевізнику.

Джерело: 061

Залишити відповідь