В Пологівському музеї відкрили оновлену залу, присвячену Другій світовій війні 📷

Опубліковано в 14:21 Важливі, Новини, У Пологах, У районі, Фото-галерея, Цікаво та корисно    686

Сьогодні, 17 вересня, важливий і урочистий день для пологівців – День визволення міста та району. І саме сьогодні відбулось відкриття оновленої зали «Наш край напередодні та в роки Другої світової війни».

Цього року виповнюється 50 років, як музей гостинно відчинив двері для відвідувачів. Протягом 50 років діяльності установи, фондове зібрання музею сягнуло більш, ніж 12 тисяч одиниць зберігання. Близько третина з них – це матеріали, що висвітлюють події Другої світової війни та долі її учасників. Серед них: фронтові листи і бойові нагороди, особисті речі та унікальні фото, безцінні рядки спогадів та оригінальні документи. Вони були передані в музей особисто ветеранами війни, колишніми остарбайтерами, тими, хто пережив воєнне лихоліття. Ці люди розуміли, що пам’ять нетлінна і вічна. І що тільки в музеї вона буде збережена, гідно презентована і донесена до нащадків.
З моменту заснування музею, діяла «Зала війни», а останні реекспозиційні роботи проводились ще у 1980-ті роки.

«Так як будівля музею одна з найстаріших, довелось проводити масштабні ремонтні роботи. Звісно, самотужки ми не змогли б зробити того, що маємо зараз. За фінансової підтримки районного та міського бюджету, за рахунок власних музейних надходжень та завдяки нашим партнерам Віктору Бандурову, Сергію Крачковському та Олександру Містюку мрія про реекспозиційні роботи стала дійсністю і була втілена у життя.

Ремонтні і реекспозиційні роботи тривали кілька років. Було здійснено: демонтаж аварійної гіпсової стіни та фальш-стін, виготовлена та встановлена натяжна стеля, облаштовані нові стіни, відбувся монтаж електроосвітлення, оновлена підлога, придбані та встановлені експозиційні вітрини та стенди, виконано багато іншої роботи.

Метою відкриття зали було показати не вирішальні битви і події цієї війни, а, в першу чергу, відобразити долі своїх земляків-пологівців, передати атмосферу тогочасного життя, розкрити почуття і відчуття героя, воїна, санітара – людини, в долю якої увірвалася війна», – говорить директорка музею Ірина Садова.

На заході були присутні представники районної та міської ради. Працівників музею привітала керівник апарату райдержадміністрації Ірина Браженко. Міський голова Юрій Коноваленко також звернувся з теплими словами привітань і вручив подяки Віктору Бандурову, Сергію Крачковському та Олександру Містюку, подяку якого забрала дружина.

В свою чергу, меценати зробили ще один корисний і важливий подарунок для музею – проєктор.

Для гостей на сьогоднішній зустрічі Ірина Кособок провела оглядову екскурсію новою залою та розповіла цікаві історичні моменти, слухаючи які, не можна було стримувати сліз.

Отож, оновлена зала «Наш край напередодні та в роки Другої світової війни» відчинена і чекає на відвідувачів.

Алла Гончар

Залишити відповідь