В УКРАЇНІ АКТИВІЗУЄТЬСЯ АМБРОЗІЯ: чим небезпечна та як боротися?

Опубліковано в 10:27 Актуально, В Україні, Важливі, Новини, Цікаво та корисно    343

За десять днів в Україні активізується амброзія. Її стебло живе лише сезон, але водночас може  наплодити тисячі нових рослин. Пилок  амброзії – найагресивніший алерген, здатний викликати бронхіальну астму.

У Черкасах ентузіасти власним коштом почали боротися з цим бур’яном.

Так, встановили у місті імпровізований пункт приймання. До нього з мішками бур’яну одне за одним підтягуються люди.

Приймання амброзії за власні кошти організували  два алергіки та два керівники об’єднання співвласників багатоповерхівок. За 10 днів зібрали майже чотири центнери амброзії. Утилізували на своїх дачах у компостних ямах.

Батьківщиною амброзії вважається північна Америка. До України потрапила сто років тому. Середній зріст куща півтора метра. Добре розвинуті рослини можуть давати до 100 тисяч насінин. Нині під амброзією полинолистою понад три мільйони гектарів території України. Це приблизно як Житомирщина.

Щосереди на даху корпусу Вінницького медуніверситету професорка вишу Вікторія Родінкова міняє серцевину у вловлювачі пилку. Такий апарат працює як флюгер. Він є у 30 країнах світу і дає алергопрогноз. Перший пік пилкування амброзії буде днів за десять.

“Дуже важливо попередити людей, щоб вони мінімізували свої контакти з оточуючим світом, можливо в ці дні залишалися вдома, деякі люди десь їдуть, намагаються втекти від амброзії”, – каже професорка.

Всі дослідження професорка заносить на сайт, на якому все про алергію.

Кількість алергіків щороку зростає. Лікарі радять дотримуватися гігієни. Рознести за собою алергенний пилок – елементарно.

“Пилок залишається на одязі, на шкірі і на волоссі. Коли людина заходить в приміщення, перше – повинна вмитися, змити алерген зі шкіри, волосся, одягу. Обов’язкове правило для алергіків – ввечері мити голову. Ні шампунем, а змивати, тому що ввечері, коли лягають на подушку, струшується весь пилок”, – пояснює кандидат медичних наук Ольга Наумова.

Виривати амброзію потрібно з корінням, а от косіння лише сприяє розповсюдженню зеленого агресора. Із початком цвітіння амброзії зникне сенс такої боротьби.

Але локальне знищення, як кажуть алергологи, мало чим зарадить. Насіння амброзії розлітається до 100 кілометрів і боротися з нею потрібно на державному рівні.

Амброзія небезпечна і для здорових. Що її більше, то вищий ризик захворіти тим, хто має генетичну схильність до алергії.

Джерело: ТСН

Залишити відповідь