В Україні банки арештовують рахунки клієнтів: чи є на це підстави?

Опубліковано в 10:43 Актуально, В Україні, Важливі, Новини    1 160

Банки арештовують рахунки українців, на яких знаходяться чималі суми коштів. Це відбувається в рамках фінансового моніторингу. Для того, щоб відновити доступ до рахунку, клієнтам доводиться надавати довідки та докази, що кошти вони отримали легально і з них сплачені податки.

Зокрема, декілька таких випадків сталося з клієнтами Monobank та “ПриватБанку”.

Так, в кінці минулого місяця жінка відкрила рахунок в Monobank, з якого витратила 50 тисяч гривень. Після чого вона отримала лист з вимогою пояснити проведені нею грошові операції (перекази та оплата в мережі). Потім їй заблокували рахунок.

Для того, щоб їй відновили доступ до рахунку, жінка зробила фотознімки паспорта, банківської картки, свого обличчя та відправила документи. Через тиждень після цього доступ до коштів їй так і не відновили.

У банку клієнтці сказали, що потрібно чекати аналізу поданої нею інформації. Але скільки часу займе дана процедура – ніхто не знає. На рахунку жінки знаходиться чимала сума – 60 тисяч гривень. Але вона не може ні зняти, ні переказати ці гроші.

Коли жінка написала скаргу до служби підтримки банку, то там відповіли, що наразі проводиться перевірка отриманої інформації та як тільки буде готовий результат, про нього відразу ж повідомлять.

Схожа ситуація сталася з одним з клієнтів “ПриватБанку”. На рахунку чоловіка заморозили кошти у сумі 400 тисяч гривень. У нього був рахунок фізичної особи-підприємця. Після проведення внутрішньої перевірки банком менеджер фінустанови попросив надати інвойси про вхідні платежі, хоча в таких випадках потрібно надати документи, які зазначають на підставі чого здійснюються такі грошові обороти. Чоловік надав банку інвойси, а вже на наступний день отримав інформацію від банку про розрив всіх договорів та закриття рахунків.

Після того, як чоловік написав скаргу, перед ним вибачились за помилку та почали процедуру відновлення рахунку.

Зазначимо, що в рамках фінансового моніторингу банки досить активно почали блокувати рахунки українців, але при цьому дозволяють шахраям красти з рахунків клієнтів десятки тисяч гривень.

1 коментар на “В Україні банки арештовують рахунки клієнтів: чи є на це підстави?

Залишити відповідь