В Україні будуть штрафувати, арештовувати майно та банківські рахунки “євробляхерів”. Назвали дату

У “власників” проблемних євроблях будуть щомісяця відраховувати по 700-1500 грн із зарплати, поки ті не погасять величезні борги.

До кінця періоду пільгового розмитнення машин на єврономерах залишилося півтора місяці. Незважаючи на численні заяви і заклики громадських діячів до депутатів і президента розблокувати розмитнення для п’яти “проблемних” категорій транспорту – ситуація все ще залишається невирішеною.

До чого готуватися тим, хто не вкладеться у відведений владою термін до 10 листопада і які можуть бути варіанти захисту інтересів євробляхерів?

5 ключових проблем

Власники євроблях розділилися на дві категорії: хто не може, і хто не встигає розмитнити автівку в рамках раніше прийнятого закону про пільгове розмитнення.

До перших відносяться автомобілі, які заїхали в Україну в 2021 році і з боку РФ, а також машини з євростандартами євро-0 і євро-1 (до 1995 р.в.), з гібридним двигуном і буси вагою 3,5 т.

Оскільки їх розмитнення не передбачене профільним законом, а за порушення термінів ввезення їм загрожує штраф в 170 тис. грн. 23 вересня, їх власники виходили з протестом під Верховну Раду в надії відстояти право на користування особистим транспортом.

Проте, привернути увагу до своєї проблеми їм вдалося тільки з боку народного депутата від “Слуги народу” Мар’яна Заблоцького. Він подав на розгляд два законопроекти №6043 і 6044, які повинні усунути недоліки в законі №1402-ІХ по п’яти проблемних типам євроблях, а також продовжити термін пільгового розмитнення ще на 90 днів (до лютого).

Крім цього, нардеп подав правку і в законопроект №5600 щодо можливості законним шляхом розмитнити автомобілі, що заїхали з боку РФ.

Але в зв’язку з тим, що до цього законопроекту без його правки передбачено ще понад 10 тис. інших, терміни їх затвердження можуть затягнутися більш ніж на два місяці. Тоді ж як раз і закінчиться період розмитнення.

“Якщо не внесуть додаткову правку про продовження термінів розмитнення, то фактично всі ці дії – марна справа”, – говорить адвокат ГО “Авто Євро Сила” (АЕС) Іван Казачук.

Прогнози щодо термінів теж невтішні: на минулому засіданні парламентського комітету податкової і митної політики, голова Данило Гетманцев виступив категорично проти продовження термінів пільг для євроблях через законопроект №5600.

Таким чином, єдину надію водії євроблях покладають на законопроекти Заблоцького.

На розмитнення збирають всією сім’єю

У той самий час, за словами Івана Казачука існує й інша тенденція, яку він помітив у спілкуванні з тими водіями, які до цих пір не розмитнили свої авто – це елементарна відсутність грошей.

В середньому сплата всіх митних платежів виллється приблизно в 35 тис. грн.

Такі люди не можуть розмитнити авто, оскільки “всією сім’єю збиратимуть потрібну суму мінімум рік”. В результаті розмитнення у відведені законом терміни для них стало недоступним, відзначає юрист.

Він нарікає на те, що “деякі законотворці думають, що 35 тис. грн – це нормальна ціна за розмитнення, і людина спокійно може її заплатити”.

“Я кожен день спілкуюся з людьми, і бачу, як людина дістає згорток, де у неї кожні дві тисячі перемотані окремою гумкою, які вона відкладала кожен місяць. У однієї я запитав: чому тягнеш, у тебе ж безпроблемний автомобіль? На що отримав відповів, що як отримає зарплату у вересні, тоді і поїде, і що не вистачає ще 1500 грн! Це щоб ви розуміли, про які суми і який прошарок населення йдеться”, – говорить Казачук.

Відповідно, в патову ситуацію зараз потрапили як євробляхери, у яких гроші є, але яким не дає розмитнити за доступною ціною сам закон через прописані там обмеження. Так і ті, хто елементарно не має на це коштів, оскільки крім митних платежів заплатити доведеться і за підготовку документів.

У деяких випадках сума може дотягнути до 70 тис. грн, які при зарплаті в 6-7 тис. грн, кажуть активісти, збирати потрібно від року до трьох.

Лазівка ​​для авто, завезених з боку РФ

Так чи інакше їздити на такому автомобілі людина не зможе, і його конфіскують, як того вимагає закон.

Варіант уникнути штраф в 170 тис. грн є поки що тільки у євроблях, які заїжджали з боку РФ. Від санкцій це все одно не вбереже в результаті, але після перезаїзду є шанс скасувати штраф через суд, кажуть юристи.

На даний момент профільні брокери готові розмитнювати такі авто з урахуванням ризику, що водієві все одно може прийти постанова про порушення митних правил у зв’язку з тим, що машину все ж розмитнили, хоча за законом робити цього не могли.

Сума штрафу в даному випадку може скласти 135 тис. грн. Але за цим напрямком адвокати вже готові захищати клієнта в суді і доводити, що євробляха була завезена з РФ, а робила плановий “розворот” на нейтральній території. Тобто мова йде про перекручену інтерпретацію даного пункту митниками.

“Процедура розмитнення буде коштувати $ 350, як і в інших випадках. Але по цих автомобілях в цю суму ми також заклали послуги адвоката, який буде допомагати водієві відбиватися від штрафу в суді, якщо такий прийде”, – говорять в АЕС.

Іншими словами, для машин, які побічно “пов’язують” з РФ, радять “краще зробити перезаїзд і відстоювати свої права в суді, ніж нічого не робити”. Тому що, коли прийде постанова про те, що авто не розмитнено – тоді варіантів, крім як платити 170 тис. грн, не буде.

Поголовний арешт рахунків

Якщо людину на нерозмитненій євроблясі поліцейський зупинить після 10 листопада, то спочатку він випише постанову на 8 500 грн (поліцейський штраф). Після – передасть дані на митницю, де згодом і складуть постанову за перевищення терміну ввезення авто – ті самі 170 тис. грн.

Отримає його власник євробляхи за адресою прописки через пошту. Після чого повинен буде приїхати на митницю і дати пояснення, а далі – суд.

“Якщо суд винесе відповідне рішення – штраф доведеться заплатити. Заарештують майно людини і навіть якщо у неї нічого немає: ні рахунків, ні квартири, виконавча служба знайде, як стягнути ці гроші. У такому випадку громадянин буде все життя жити з боргом при такому виконавчому виробництві”, – заявив адвокат Ростислав Кравець.

На його думку, на сьогоднішній день вже пізно що-небудь виносити на обговорення щодо додаткових термінів або привілеїв для власників євроблях.

Якщо чинний закон не передбачив розмитнення певних категорій, додає Кравець, їх власники можуть звертатися до суду із заявами про порушення прав, але шансів на виграш він дає вкрай мало.

“Я не думаю, що навіть Європейський суд з прав людини стане на бік євроблях, тому що їх ввезення спочатку було порушенням закону і зловживанням”, – говорить Кравець.

Адвокат Вадим Володарський також налаштований скептично з приводу якихось зустрічних позовів, оскільки влада діє згідно із встановленим законом і його вимогам. Але в той самий час робить ремарку, що “кожен випадок індивідуальний”.

І коли справа буде розглядатися в суді, людина може дати свої пояснення, чому вона порушила термін вивезення автомобіля, і чому його не розмитнила. Суд, звертаючи уваги на озвучені обставини, буде приймати рішення.

Попали в пастку

Проте, без будь-якої надії на розв’язання своєї ситуації залишаються гібридні, вантажні автомобілі вагою 3,5 т, автівки з євростандартом євро-0, євро-1 і ті, які в’їхали на територію України у 2021 році: їх не вийде розмитнити навіть з перезаїздом.

“Вони – в пастці. Їх не можуть ні вивезти, ні розмитнити, ні штраф заплатити – люди просто перетворюються на рабів, з яких до кінця життя будуть до пенсії з зарплати віднімати по 700-1500 грн”, – говорить Казачук з ГО “Авто євро Сила “.

Він також уточнює, що в разі арешту майна, саму людину до в’язниці точно не посадять, а квартиру, якщо там живуть малолітні діти, забрати не мають права.

Також громадські представники наголошують, що багато водіїв при покупці автомобілів на єврономерах “не розуміли, що ситуація розвернеться саме таким чином”, оскільки до 2018 року діяло зовсім інше законодавство.

А парламентарії хоч і ввели пільговий період, але не врахували ці п’ять проблемних категорій авто, які зараз не дають людям розмитнитись.

Схожі публікації
15.11.2022

Темою цього відео стало дослідження як війна змінює життя людей та їх самих, як особистості. Чи важко кидати все та тікати від російської окупації? Що відчуваєш в цей момент? Скільки […]

15.11.2022

Реєстрація громадян на отримання грошової допомоги від МОМ НЕ здійснюється за умови, ЯКЩО ВИ: ЗАРЕЄСТРУВАЛИСЯ, АБО ВЖЕ ОТРИМАЛИ ФІНАНСОВУ ДОПОМОГУ ВІД БУДЬ-ЯКОЇ МІЖНАРОДНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ. Про це повідомляє: Простір Єдності Пологівського […]

06.11.2022

Вісім місяців триває війна, яка руйнує нашу країну, руйнує наше майбутнє, руйнує наші життя… Чи, може, не всіх? Чи, може, знайома з сусідньої вулиці, не являючи собою нічого особливого, нормально […]

06.11.2022

Вже 3 листопада Верховна Рада підтримала проєкт Державного бюджету на 2023 рік у другому читанні. За ним розмір мінімальної зарплати та прожиткового мінімуму з 1 січня становитиме 6700 грн та […]

12.08.2022

Виїзд на тимчасово окуповану територію, а також переміщення вантажів (товарів) здійснюється у складі колон через визначений блокпост: с. Кам’янське. Формування колон для виїзду здійснюється на майданчику за адресою: вул. Оріхівське […]

28.07.2022

1 липня Верховна Рада України ухвалила закон щодо особливостей судового провадження у справах про встановлення факту народження або смерті особи в умовах воєнного чи надзвичайного стану та на тимчасово окупованих […]

27.07.2022

Кабінет Міністрів зареєстрував у Верховній Раді законопроєкти, які спрямовані на зміну оподаткування транспортних засобів, що ввозяться на митну територію України. Йдеться про законопроєкти №7448, №7466, та №7468, які передбачають внесення […]

30.04.2022

Пані війна прийшла до нашої країни, 8 років вона панувала в зоні ООС, але наразі замахнулася на всю Україну. Простягла свої лапи вона й до нашого краю. Читачка надіслала нам […]

11.04.2022

Мурахи шкірою… Поетичний фронт теж існує! Лише вчитайтесь… Це вірші про наш край, про наших бійців, про наших волонтерів, наш народ та ворожу стидобу. Автор Марусій Андрій: * * * […]

08.04.2022

Додаток “Дія” під час війни кілька разів змінював перелік послуг та опцій. З’явилися нові функції, але водночас й перестали працювати деякі старі, через зупинку діяльності певних відомств та організацій. Та […]

07.04.2022

☝️Нагадуємо, де можна нас читати новини від ПІК ❇️ САЙТ: https://p-i-k.zp.ua/ ❇️ Вайбер: ♦️ ПІК-новини: https://invite.viber.com/?g2=AQABBqLmrkcVkElnJPkau8CdsFM7vg6zOjjYTWCeaUDvl1D48tRLkQNUIHawiKvx ♦️ ПІК-Запоріжжя: https://invite.viber.com/?g2=AQBlFCKu13V1f05EGIlIkfCqOLkk23Qnw1HIkphoQ5vYam9%2FnH6fmGzdb6pnUOH3 ♦️ ПІК-Мелітополь: https://invite.viber.com/?g2=AQBKhbd6VfUgs05D9%2FTG%2Fr6rIWnxtBOI3CK33wKLkbHscumIC4aNZatSfFgPAhz5 ❇️ Фейсбук: ♦️ ПІК-новини: сторінка https://www.facebook.com/PIKnoviniZP ♦️ Група […]

06.04.2022

У Нацполіції запрацювала телефонна «гаряча лінія» для родичів загиблих внаслідок військових дій рф в Україні Відтепер рідні загиблих від рук окупантів можуть звернутися за консультаціями та роз‘ясненнями щодо процедури їх […]