В Україні гостра нестача лікарів

Опубліковано в 12:08 Актуально, В Україні, Важливі, Новини    294

 17 серпня глава МОЗ України Максим Степанов провів в Києві свій традиційний брифінг. Крім оперативної інформації про ситуацію з коронавірусів в країні, міністр окреслив і ще одну дуже серйозну проблему.

 Так, міністр розповів про гострий дефіцит лікарів, через якого може скластися така ситуація, що українців скоро просто не буде кому лікувати. У лікарнях і клініках вже спостерігається нестача фахівців.

 До цього призвело падіння престижності медичних спеціальностей. Так, під час минулої вступної кампанії медзакладу недобрали близько тисячі студентів. За поточний рік даних поки немає.

 Вакантними в системі охорони здоров’я зараз залишаються 5 000 робочих місць. Максим Степанов вважає проблему особливо гострою, оскільки мова в основному йде про інфекціоністів, епідеміологів і вірусологів. Так само міністр заявив і про велику проблему з дефіцитом педіатрів.

” Це проблема престижу професії та оплати праці. Саме тому МОЗ починає вирішувати проблеми медичної освіти, щоб ми отримували високопрофесійних лікарів і якісну медичну допомогу”, – уточнили в відомстві.

Залишити відповідь