В Україні найближчим часом може подорожчати хліб

Опубліковано в 9:49 В Україні, Важливі, Новини    563

В Україні зросли в ціні продукти, які використовують для виробництва хлібобулочних виробів. В результаті таких підвищень, може зрости вартість хліба вже найближчим часом. Про це заявив президент Всеукраїнської асоціації пекарів Юрій Дученко, повідомляє “Інтерфакс-Україна”.

За його даними, з початку року вартість пшениці зросла на 40%, а у вересні – на 25%. У зв’язку з цим підвищується ціна на борошно, яка становить до 50% від собівартості хліба.

Також повідомляється, що за останній тиждень на 30% зросли ціни на цукор, а з початку року на 50% подорожчала соняшникова олія.

“Через девальвацію гривні виросла вартість імпортних комплектуючих для хлібопекарського обладнання. Безпрецедентні карантинні заходи безпеки, пов’язані з пандемією Covid-19, також призвели до додаткових витрат. Це не тільки дезінфекція або санітарний контроль, це і упаковка для всієї продукції і переобладнання ліній для її використання. При цьому, постачальники не погоджуються на відстрочки платежів і працюють переважно за передоплатою, а для виробників хліба роздрібні мережі виставляють 30-денну відстрочку оплати”, – сказав Юрій Дученко.

Він додав, що пекарський бізнес не може вплинути на формування цін на товари, від яких залежить собівартість хліба.

Залишити відповідь