В Україні створено «Національні дружини»: чи законна їх діяльність?

Опубліковано в 9:37 Актуально, В Україні, Новини, Цікаво та корисно    599

За інформацією сайту espreso.tv, у неділю 28 січня політична партія «Національний корпус» влаштувала присягу учасників громадської організації «Національні дружини», які мають здійснювати патрулювання вулиць та протидіяти незаконним нарко- та алкопритонам. У Києві присягу прийняли близько 600 учасників.

Законодавство України дозволяє створення громадських організацій, але їхні дії повинні бути скоординовані з правоохоронними органами.

За українськими законами, члени національних дружин мають повне право здійснювати охорону громадського порядку спільно із співробітниками Національної поліції або Національної гвардії.

Радник Міністра внутрішніх справ Іван Марченко прокоментував подію наступним чином: «Те, що зараз з’являються організації, які хочуть включитися у цей процес, це абсолютно законно, вони мають право, але разом з представниками Національної поліції відповідно до того, що вони домовляються як, яким чином, у який спосіб і де саме вони будуть здійснювати таке, наприклад, патрулювання на вулицях, чи чергування».

Тим часом у МВС рекомендують громадянам, які хочуть використовувати спецзасоби, чи здійснювати повноцінну роботу з охорони громадського порядку, включатися до роботи таких організацій, які офіційно діють спільно з Національною поліцією.

Також мова йде про те, що кожен громадянин, якщо він бачить порушення закону, має право, а інколи і зобов’язаний відреагувати на це порушення.

«Коли інший громадянин здійснює конкретне правопорушення громадського порядку, тоді можна припиняти це порушення, але викликати поліцію і спільно із поліцією вже тоді допрацьовувати ситуацію», – додає радник.

Залишити відповідь