Важлива інформація для отримувачів паїв

Опубліковано в 8:35 Важливі, Новини, У районі    374

Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вирішення питання колективної власності на землю, удосконалення правил землекористування у масивах земель сільськогосподарського призначення, запобігання рейдерству та стимулювання зрошення в Україні» № 2498-VIII від 10.07.2018 було внесено зміни до Закону України «Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)» шляхом викладення цього закону у новій редакції. Зазначені зміни набрали чинності з 01.01.2019.

Відповідно до Закону України «Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)» головними розпорядниками невитребуваних та нерозподілених земель є органи місцевого самоврядування: сільські, міська ради.

Також, викладено в новій редакції статтю 13, де конкретизовано новий порядок використання нерозподілених та невитребуваних земельних часток (паїв).

У зв’язку з чим, Пологівська районна державна адміністрація уклала тристоронні додаткові угоди про внесення змін до чинних договорів оренди земельних ділянок нерозподілених (невитребуваних) земельних часток (паїв), а саме заміна первісного орендодавця на нового орендодавця.

Тобто всі повноваження райдержадміністрації щодо розпорядження невитребуваними земельними ділянками, розташованими за межами населених пунктів, перейшли до повноважень сільських і міської ради.

Також звертаємо увагу, що відповідно до статті 13 Закону у разі якщо до 1 січня 2025 року власник невитребуваної земельної частки (паю) або його спадкоємець не оформив право власності на земельну ділянку, він вважається таким, що відмовився від одержання земельної ділянки. Така невитребувана земельна частка (пай) після формування її у земельну ділянку за рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради (у разі необхідності формування) за заявою відповідної ради на підставі рішення суду передається у комунальну власність територіальної громади, на території якої вона розташована, у порядку визнання майна безхазяйним.

Інформує: юридичний відділ апарату Пологівської райдержадміністрації

Залишити відповідь