Верховна Рада повернула “пакунок малюка”

Опубліковано в 14:43 В Україні, Важливі, Новини    531

До кінця року його закуповуватиме Представництво ООН в Україні.

Верховна Рада ухвалила закон про надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги “пакунок малюка”. Зокрема, до нього входять необхідні для малюка речі: пелюшки, підгузки, вологі серветками, ковдра, рушник, дитячий крем.

Закон “Про внесення змін до закону України “Про державну допомогу сім’ям з дітьми” щодо надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги “пакунок малюка” (№3006а) підтримали 264 народних депутати.

Законом передбачено, що вартість одного “бебі-бокса” становить не менш, як 3 розміри прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років, встановленого законом на дату її видачі, та не зараховується до розміру допомоги при народженні дитини. Варто зазначити, що текст законопроєкту на момент голосування так і не оприлюднили на сайті парламенту. Була тільки порівняльна таблиця до другого читання.  Законом також передбачено, що тимчасово до 31 грудня 2020 року закупівля “пакунків малюка” організовується та здійснюється через Управління Організації Об’єднаних Націй з обслуговування проектів.

Ініціативу з видаванням “пакунку малюка” в Україні запровадили від 1 вересня 2018 року, а у липні 2020 року уряд вирішив монетизувати цю допомогу і пообіцяв усім породіллям виплатити грошові компенсації у розмірі 5 тисяч гривень.

Джерело: ТСН

Залишити відповідь