Ветерани Пологівщини зібрались для обговорення нагальних проблем. На що поскаржились? + ВАЖЛИВА ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ НАСЕЛЕННЯ

Учора, 29 серпня у приміщенні Пологівської районної Ради ветеранів війни та праці, голова Микола Степний зібрав представників даної категорії населення для зустрічі з посадовцями району та міста, соціальних сфер населення щоб обговорити актуальні питання та озвучити важливу інформацію.

Ірина Півень, заступник голови Пологівської РДА порадилась із ветеранами щодо проведення мітингу приуроченому Дню міста, що святкуватиметься у Пологах 16 вересня. Визначались із датою (17 або 15 вересня), адже визволення Пологівського району тривало з 14 по 19 вересня.

За словами Ірини Григорівни, цьогоріч не є виключенням відвідування ветеранів війни на дому із привітаннями та подарунками у вигляді продуктових наборів.

Також, посадовець розповіла про телемарафон “Пам’ять” присвячений Дню Перемоги, під час якого щороку вся Запорізька область збирає кошти на підтримку ветеранів Другої світової війни, інвалідів війни, учасників бойових дій, у тому числі і зони АТО, родин загиблих, учасників війни, працівників тилу, колишніх в’язнів канцтаборів, гетто, насильно вивезені на примусові роботи, діти війни. Минулоріч, із Пологівського району надійшло 49 тисяч 164 грн. (55 учасників телемарафону). Ця сума є набагато більшою ніж у попередні роки. Право розподілити кошти надається самим учасникам ветеранської орагнізації.

Відповідно до програми “Назустріч людям”, із районного бюджету окремо були виділені кошти у сумі 30 тисяч гривень на підтримку громадської організації ветеранів, 5 тисяч гривень – районній організації інвалідів війни та ЗСУ. Окрім того, у міськраді є програма “Ветеран”, згідно якої виділено 44 тисячі гривень для виділення матеральної допомоги та підтримки соціано незахищених верств населення. Щодо розподілення коштів, то найближчим часом у Пологівській РДА буде організовано “круглий стіл”, де зберуться усі громадські організації та прозвітують про використання наданої допомоги по кожній категорії громадян окремо.

Окрім цього, Ірина Григорівна нагадала присутнім про наступаючий День ветерана (1 жовтня), будуть нагороджені найактивніші члени громадських організацій, кандидатури яких попередньо узгоджуватимуться серед ветеранів. Запланований урочистий захід, який проведуть у залі засідань Пологівської РДА. 

Також, щодо усних звернень ветеранів та учасників АТО про пільговий проїзд, посадовець відповіла, що у результаті проведення останньої сесії райради, пільговики Пологівщини їздитимуть безкоштовно з 1 вересня і до кінця поточного року. Депутати проголосували за виділення на це коштів у сумі 525 тисяч 700 гривень.

Людмила Дорофєєва, заступник начальника УСЗН Пологівської РДА розповіла присутнім про нововведення у питаннях нарахування та призначення субсидій.

  • Субсидії призначаються одній із зареєстрованих у домогосподарстві особі. Якщо особа незареєстрована, то вона може отримувати субсидію але після того, як укладе договір найму/оренди із господарем будинку (нотаріусом не завіряється). Зразок його кожен бажаючий може отримати в Управлінні. Така субсидія надається не більше ніж на рік.
  • Субсидія надається тільки на один вид палива (газ, електро-). Є як готівкова (при опалюванні тільки вугіллям або скрапленим газом), так і безготівкова (на житлово-комунальні послуги). Перша дається лише на рік, у січні субсидіанти мають переоформлювати її наново. Друга – безготівкова розраховується на опалювальний та неопалювальний період.
  • Цьогоріч, хто цього ще не зробив, має обов’язково поновити довідки про склад сім’ї (у Пологівській міськраді).
  • У цьому році для населення обиратиметься лише один варіант: або надання пільг, або надання субсидії. У зв’язку з цим, ми рекомендуємо в опалювальний період отримувати субсидію, а в неопалюваний – пільги, так вигідніше.
  • Субсидії не нараховуватимуться тим громадянам, які протягом року, до її отримання здійснили покупку або витрати коштів (одним платежем) на суму більше 50 тисяч гривень (купівля авто, будинку, земельної ділянки, та ін.).
  • Для непрацездатних осіб, які проживають самі нараховуються субсидії на 75 кв. м. житла.
  • З 18 серпня на новий опалювальний період буде братись до розрахунку перший і другий квартал.
  • З травня 2017 року, на 1 кв.м. – 5 куб.м. газу (раніше 5,5 куб.м.). На одну газову плиту при відсутності централізованого водонагрівання надаватиметься лише 5,4 куб.м. (раніше 7,1 куб.м.). Хто має імпортний котел (на газову плиту і газове водонагрівання) – 10,5 куб.м. (раніше 14 куб.м.). Із водопостаннянням залишилось 4 куб.м., як іраніше.
  • Раніше, тим хто мали заборгованість за оплату (більше 2 місяців), при повторних перерахунках субсидія не нараховувалась допоки не приносили довідку про те, що заборгованість погашена або реструктуризована. Тепер, враховуються лише ті заборгованості, які більше 20 неоподатковуваних мінімумів (більше 340 гривень).

Валентина Киричук, заступник начальника Пологівського пенсійного фонду повідомила про нововведення у питаннях нарахування пенсій.

З 1 жовтня 2017 року заплановано перерахувати раніше призначені пенсії із використанням показника середньої заробітної плати на рівні 3 764,40 грн. Цей показник застосовується для обчислення пенсій, що призначаються в 2017 році (середній розмір заробітної плати за 2014, 2015 та 2016 роки).

Зараз розміри пенсій в залежності від року призначення відрізняються більше ніж у 3 рази. Простий приклад: шахтар із страховим стажем понад 46 років. Якщо такому працівнику пенсія була призначена у 2008 році, він отримує 3311,87грн. Якщо ж такий працівник вийшов на пенсію у 2016 році – 8446,21 грн.

Чому це відбувається? Пенсія українців залежить від трьох показників: зарплати працівника, стажу та показника середньої заробітної плати по Україні, який застосовується при обчисленні пенсії. Середня зарплата зростає з кожним роком, тому пенсії українців повинні “осучаснюватись”. Однак останній раз таке “осучаснення” відбулося в 2012-му році, але із застосуванням показника середньої заробітної плати по Україні за 2007 рік (1197,91грн.). За цей час середня зарплата по Україні, яка застосовується при обчисленні пенсії, зросла до 3764,4 грн., або більше ніж в 3 рази. В результаті 2/3 пенсій навіть не досягають розміру прожиткового мінімуму. Перерахунок пенсій, який пропонує уряд, ліквідує цей дисбаланс.

При перерахунку пенсій пропонується застосовувати відсоток вартості одного року страхового стажу 1,0.

Детальніше про це можна прочитати на офіційному сайті Пологівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області.

Наталія Івченко, заступник головного лікаря з медичного обслуговування населення КУ «Пологівський ЦПМСД»  доповіла присутнім про програму “Доступні ліки”.


Стосовно пільгів на отримання ліків, потрібно звертатись, у першу чергу, до сімейного лікаря, за місцем проживання. При собі необхідно мати ветеранське посвідчення. Після чого, лікар видає так званий “пільговий рецепт”. З ним пацієнт прямує у центральну районну аптеку №39 (пров. Станційний, 17), де отримує необхідний препарат або безкоштовно, або з незначною доплатою. Про список препаратів, які підпорядковуються цій програмі ми писали.  Якщо ж ви не знайшли необхідних ліків, то вам, за проханням, допоможуть знайти їм альтернативний препарат.

Сергій Колісник, заступник міського голови, теж звернувся до ветеранів із актуальною інформацією:

До кінця цього року планується встановити ще 4 зупинки по місту Пологи обладнані лавками та павільйонами. Заплановано встановити такі по вул. Магістральній, на Тарасівському повороті, біля так званого, колгоспного садка, та біля школи.

Що стосується доріг, то по вулиці Магістральній, ми, нажаль, не маємо права нічого робити, адже ця дорога знаходиться на балансі облавтодору, тож за будь-які втручання нас карають. Але, ми постійно ведемо переговори із запорізькими чиновниками задля досягнення компромісу у вирішенні питання з ремонтом доріг. Неякісним дорожнє покриття у Пологах стає і в результаті вантажних фур, що прямують Магістральною перевантажені до 40, 60 тон, при максимально допустимій вазі 24 тони. Карати їх ми не можемо, задля цього має чергувати ДАІ, якої зараз не має, а придбати спеціальні ваги для заміру вантажу порушників коштуватиме нам у захмарні 1,5 мільйони.

Заступник голови Пологівської РДА інформувала присутніх щодо ДАІ:

– Керівник облавтодору був звільнений за результатими своєї роботи. Крім того, усі рахунки облавтодору наразі арештовані, тож кошти, які надходять на рахунки йдуть для погашення заборгованостей. Ми, від імені Пологівської РДА написали листи до Запорізької ОДА, на облавтодор та на київський автодор з питанням, як нам виходити із даної ситуації, адже попереду – зима. Ми отримали лист, у якому йшлось про те, що для проведення ремонтних робіт у Пологівському районі з обласного бюджету нам виділяється у вересні 3 млн. грн., і 15 млн. із київського бюджету. Вже є бригада дорожників із Києва, яка починає ремонт так званої “об’їзної” Запоріжжя-Маріуполь. Саме вони зробили дорожнє покриття до Оріхова. – доповіла Ірина Григорівна.

Протягом зборів, ветерани озвучували свої питання та проблеми міста й району. Відповідав Сергій Колісник, заступник міського голови

Нас хвилює стан кладовищ у Пологах, та, зокрема, могил, за якими нікому доглядати, і що заростають деревами та сміттям. 

Ветерани запропонували зобов’язати приватні фірми ритуальних послуг в районі доглядати за такими місцями, адже вони “наживаються на померлих”. Навіть у Німеччині доглядають за місцями поховання радянських військовиків.

– Міськрада найняла кількох працівників, які прибирають дерева та сміття на пологівських кладовищах. Дерева доволі складно ліквідовувати, адже під ними знаходяться дорогі пам’ятники. На центральному кладовищі, яке найбільше обросло, ми вже спиляли кілька дерев. Я особисто звик прибирати не лише за могилкою своєї бабусі, а ще за п’ятьма, які розташовані поряд, і нема кому доглядати. Тож можливо якщо кожен буде так робити, ми уникнемо ситуації із занедбаними кладовищами. А змусити приватних підприємців, які надають ритуальні послуги цим займатись, ми не можемо, це незаконно.

Чому у Пологах немає пологівського хліба? Ми вимушені купувати неякісну продукцію інших виробників за великі гроші.

– Ми усі жалкуємо, що немає нашого хліба, який полюбляли не лише наші жителі, а й далеко за межами Пологівського району, але на сьогоднішній день усі підприємства викуплені особами, що не проживають на території нашого району. Знайти згоди з ними у нас не виходить, але ми робимо усе для цього можливе.

На таку відповідь пенсіонери бурхливо відреагували та зголосились зібрати по копійці та самі стати випікати хліб у Пологах, аби “не позоритись”, купуючи хліб то з Дніпропетровська, то з інших міст та регіонів.

Коли буде зроблений тротуар до школи 6 по вулиці Мопра? Нам обіцяють вже три роки його відремонтувати. Тим паче, що там знаходиться виборча дільниця, а пенсіонери, щоб проголосувати мають іти та “вбиватись” по тій доріжці.

– У цьому році кошти виділені на ремонт вказаної ділянки, і підрядники пообіцяли виконати там ремнтні роботи до кінця 2017-го.

По Східній, 21 багатоповерховий будинок “йде під воду”. Коли вирішуть проблему із водостічними канавами?

– Чомусь люди, які проживають у приватних секторах самостійно ремонтують собі дах, подвір’я та інші надвірні споруди, а жителі багатоповерхівок, де проживає близько 500 сімей, гуртом не можуть вирішити цю проблему. У нас не вистачає ремонтних бригад, аби одночасно усім допомогти вирішити такі проблеми. Ваше питання я записав, тож зробимо усе можливе.

У самому центрі міста (Єдності, 14, навпроти стоматполіклініки) – місце безпритульних, притон (до 20 чоловік) де розгулюють наркомани та алкоголіки. Окрім того, через відсутність нормальної міської вбиральні, усі справляють свою нужду саме там. Як з цим боротись?

– Цим має займатись поліція, яка, нажаль, цього не робить. Така ж ситуація не лише у цьому місці: за 50 метрів від дільниці, біля АТБ постійно звучить гучна музика із автівок, які ледь не заїжджають у той супермаркет, але поліція мовчить. Камери, які встановлені на кожнову кутку міста теж не дають ніякого результату для діяльності поліції. Міська рада не караючий орган, тож притягнути до відповідальності порушників ми не можемо. При цьому всьому, ця ділянка – приватна власність, тож братись наводити там лад ми теж не можемо, але обов’язково наголосимо на цьому приватному підприємцю, що утримує дану територію.

Ветерани порадили можновладцям прийти і поспілкуватись із жителями того району та знайти шляхи вирішення цього питання.

На нещодавно збудованому дитячому майданчику в центрі міста (вул. Державна, навпроти стоматполіклініки) постійно пияче молодь, порушуючи громадський порядок та вигулюють собак, які засмічують територію, де відпочивають діти. Пісок, який завезли туди у кількості 6 тон, винесли нахабні пологівці.

– Там кілька днів тому була встановлена табличка з попередженням про те, що вигул собак заборонений, але комусь, напевно, вона дуже заважала, тож її зламали. Ми повідомимо правоохоронців про те, що необхідно поновити рейди у місцях порушення громадського порядку, які ви назвали.

У минулому році, школярів чомусь зобов’язали годувати привозними обідами, знаємо немало випадків, коли діти ними отруювались. Як з цим питаннями у цьому навчальному році?

– Це питання до КЗ “Господар”, який підпрорядковується Пологівській райраді, тож ми звернимось до них із проханням надати відповідь та роз’яснення для населення через ЗМІ у найближчий час.

Як боротись із тополями та їх пухом, через який не можливо спокійно вийти у місто?

– Ми постійно ліквідовуємо усі тополі у місті. Цим активно займається КУП “Житло-Сервіс”. Але через проблему з вишкою, яка набагато менша ніж більшість тополь, це робити важко. Гадаємо, що вже скоро, пологівці вдохнуть із полегшенням через відсутність тополиного пуху.

Сергій Анатолійович також зазначив, що усім, хто потребує фінансової допомоги на лікування, дорогі препарати чи операції, міська рада надає до 1000 гривень, тож можна звертатись у будь-який час.

На останок, голова Пологівської районної Ради ветеранів війни та праці Микола Степний зазначив, що, судячи із активного обговорення великої кількості проблемних питань, подібні зустрічі мають проводитись не раз на рік, а частіше.

Схожі публікації
05.02.2023

Під час повномасштабної війни, коли багатьом українцям довелося терміново покинути свої домівки та не вдалося зібрати документи, повторна видача свідоцтв та витягів з Державного реєстру актів цивільного стану громадян особливо […]

09.12.2022

Жительку Пологівського району підозрюють у колабораційний діяльності. Олена Баранник проголосила себе головою цивільної адміністрації на окупованій території. 8 грудня у суді міста Запоріжжя відбулось підготовче засідання у цій справі. Про […]

01.12.2022

Гранати, автомат Калашникова та близько 270 набоїв різного калібру зберігав житель Гуляйполя на території свого домоволодіння. Правоохоронці вилучили зброю та відкрили кримінальне провадження за фактом незаконного поводження з нею. 28 листопада під час проведення перевірки оперативної […]

28.11.2022

Запорізький напрямок і тимчасово окупована частина Пологівського району зустрічає ЗСУ. Йдучи зранку містом, я нарахувала 86 трупів окупантів по обидві боки дороги – розповідає пологівчанка. За інформацією Генштабу сьогодні зранку, […]

24.11.2022

Вчора, 23 листопада, близько 18:00 у автомобілі зрадника здетонував вибуховий пристрій. «Люблю дивитись як воно горить, як вони бігають, суїтяться» За попередніми даними, колаборантом виявився колишній голова Пологівської районної ради […]

23.11.2022

Більшість людей, яким потрібна юридична допомога, не є кваліфікованими юристами та можуть мати мало реальних знань у галузі права. Це робить пошук та вибір відповідного адвоката дуже схожим на гру […]

20.11.2022

Швидкий огляд одразу 3-х навушників JBL: Club 709 BT, Club 950 NC та Club One

18.11.2022

Раніше судимий мешканець Кам’янка-Дніпровського району, дізнавшись від жінки, що скоро стане батьком її дитини, наважився на страшний злочин. Він задушив свою жертву клейовою стрічкою та сховав тіло у вигрібній ямі. […]

18.11.2022

В рамках реалізації загальнодержавної програми підтримки населення, яке потерпає від збройної агресії окупанта, перші громади Запорізької області уже розпочали доставляти домогосподарствам дрова для опалення в зимовий період. Так, 37 домогосподарств […]

17.11.2022

Учора окупанти завдали ракетного удару по об’єкту інфраструктури в обласному центрі. Під ворожим вогнем опинилися й жителі Пологівського та Василівського районів. Інформації про потерпілих не надходило. 16 листопада армія рашистів […]

17.11.2022

Евакуацію дітей-сиріт, дитячих будинків сімейного типу та інтернатних закладів, а також допомогу міжнародних організацій у цьому процесі обговорили на нараді очільника ЗОВА Олександра Старуха з керівниками структурних підрозділів. Заступниця начальника […]

17.11.2022

Ділок закуповував алкогольну і тютюнову продукцію без відповідних документів та акцизного маркування для подальшого перепродажу третім особам. Правоохоронці вилучили товар сумнівного походження, який прямував на прифронтову територію. 14 листопада спецпризначенці […]