Від COVID-19 помер медпрацівник. На умовах праці під час пандемії наголошує соцстрах у Пологах

Опубліковано в 16:17 Важливі, Новини, У Пологах, У районі, У регіоні    1 124

За 4 місяці поточного року від підприємств, установ і організацій до Пологівського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Запорізькій області надійшло 36 повідомлень про нещасні випадки та гострі професійні захворювання, в яких постраждало 36 осіб, у тому числі 1 – про смерть медпрацівника. Усі повідомлення – про клінічно підтверджені випадки гострого професійного захворювання медичних працівників на COVID-19.

У разі визнання комісією з розслідування гострого професійного захворювання медичного або іншого працівника на COVID – 19, пов’язаним з виробництвом, потерпілий має право на певні страхові виплати та послуги від Фонду соціального страхування України.

Через пандемію коронавірусу (COVID-19), яка охопила весь світ, у нас змінилося не тільки саме життя, але змін зазнала і професійна діяльність. Особливо, пандемія вплинула на працю медичних працівників, які безпосередньо надають медичну допомогу пацієнтам, хворим на COVID-19, контактують з ними, наражаючи себе на небезпеку зараження цією інфекційною хворобою від пацієнта, який може бути носієм вірусу. Це призвело до значної захворюваності медичних працівників на COVID-19.

Роботодавець зобов’язаний створювати на робочому місці в кожному структурному підрозділі свого підприємства безпечні та здорові умови праці, в тому числі розробляти конкретні заходи щодо попередження випадків захворювання внаслідок COVID-19 та контролювати їх безумовне виконання. Серед основних рекомендацій, яких необхідно дотримуватися, є: носіння засобів індивідуального захисту (насамперед медичних масок), дотримання соціальної дистанції щонайменше в один метр, уникнення великих скупчень людей та регулярне використання антисептиків.

Загальними заходами на підприємствах можуть бути: скорочення фізичних контактів між працівниками, дотримання необхідної дистанції, запровадження позмінної чи дистанційної роботи, ефективна вентиляція, провітрювання робочих приміщень, забезпечення чистоти і гігієни приміщень, організація необхідних умов для миття рук і дезінфекції. У необхідних випадках роботодавець має забезпечити безкоштовне надання працівникам засобів індивідуального захисту (ЗІЗ) та контроль за їх використанням на робочих місцях. Заходи безпеки та гігієни праці – індивідуальні для кожного підприємства і повинні розроблятися на основі оцінки ризику.

Закладам охорони здоров’я, працівники яких знаходяться на «передовій» у боротьбі з COVID-19, особливо необхідно застосовувати профілактичні заходи, згідно зі Стандартами медичної допомоги “Коронавірусна хвороба (COVID-19)”затвердженими Наказом Міністерства охорони здоров’я України від 16.06.2020  № 1411, щоб запобігти інфікуванню медичних працівників: дотримання правил інфекційного контролю та використання засобів індивідуального захисту.

Пологівське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Запорізькій області звертається до роботодавців Пологівського району щодо створення на підприємствах, установах, закладах безпечних та нешкідливих умов праці, дотримання санітарних норм та правил у виробничому процесі, забезпечення працівників спецодягом та іншими необхідними засобами індивідуального захисту, мийними та знешкоджувальними засобами для захисту і збереження життя та здоров’я працівників.

Пологівське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Запорізькій області

Коментарів: 2

Залишити відповідь