“Він вибухнув піснею” – Пологівська ДШМ провела лекцію-концерт присвячену 100-річчю Платона Майбороди

Опубліковано в 17:03 Новини, У Пологах, У районі, Фото-галерея    287

Сьогодні, 30 листопада, теоретично-хоровий відділ Пологівської ДШМ провів лекцію-концерт “Він вибухнув піснею” присвячену 100-річчю з дня народження видатного українського композитора Платона Майбороди. 

У залі панувала атмосфера творчості та великих талантів. Гладачі із цікавістю послухали найцікавіші миті життя і творчості знатного композитора, переглянувши відеоряд. Обдаровані вихованці ДШМ для присутніх виконали кілька цікавих композицій видатного Платона Майбороди.

Концерт складався з творів композитора: “Тополина баркарола”- у виконанні Карини Карпій, “Київський вальс”- дует Вероніка Федченко і Карина Карпій, ” Пісня допитливих” – вокальний ансамбль “Sotto voce”, “Пісня про вчительку” – вокальний ансамбль “Sweet music”, “Пісня про рушник” – квартет викладачів у складі Тетяни Лободи, Тетяни Москаленко. Олени Дяченко, Оксани Лашко.

Активну участь у цьому заході взяли концертмейстери музичного відділення Ольга Кім та Тетяна Дяченко.

Підготувала та провела лекцію-концерт Раїса Повод.

Довідково:

Платон Ілларіонович Майборода народився на хут. Пелехівщина Полтавської області . В 1939-41, р. вчився у Київській консерваторії по класу композиції у Л. Н. Ревуцького, яку закінчив у 1947. В 1947—1950 — викладач Київської консерваторії.

Автор численних пісень і хорів, обробок народних пісень, а також ліричних пісень — в тому числі “Рушничок”, “Якщо ти любиш”, “Ми підем де трави похилі”, “Київський вальс”. В творчому доробку також симфонічна поема “Героїчна увертюра”, вокальна-симфонічна поема “Тополя” (слова Тараса Шевченка), Музика до драм. спектаклів, а також до фільмів.

Твори: Вокально-симфонічна — ораторія “Дума про Дніпро” (сл. А.Шияна і Т.Масенка, 1954), поема “Тополя” (сл. Т.Г.Шевченка, 1966), дві кантати (1956, 1974). Для симфонічного оркестру – “Героїчна увертюра” (1947). Пісні (понад 100): – “Розлягалися тумани” (сл. О.Новицького), цикл про Героїв Соц. Праці (сл. О.Ющенка), “Колгоспний вальс”, “Білі каштани”, “Київський вальс”, “Пролягла доріженька”, “Ми підем, де трави похилі”, “Рідна мати моя” (“Рушничок”), “Ти моя вірна любов”, “Гаї шумлять біля потоку”, “Моя стежина”, “Пісня про козацькі могили”, “Пісня про вчительку” та інші (всі на сл. А.Малишка), “Друзі хороші мої” (сл. Т.Масенка), “Якщо ти любиш” (сл. М.Нагнибіди), “Партизанська дума” (сл. М.Стельмаха), “Виростеш ти, сину” (сл. В.Симоненка), “Тополина баркарола” (сл. В.Сосюри), “Рідна земле моя”, (сл. Д.Луценка), “Подвиг” (сл. Д.Луценка), “Не збивай, зозуле, цвіту” (сл. М.Ткача), “Я до тебе у пісні іду” (сл. Т.Мезенцевої) та ін., а також: пісні для дітей, обробки народних пісень, музика до театральних вистав, кінофільмів, записи українських народних пісень.

За матеріалом з Вікіпедії – вільної енциклопедії

Залишити відповідь