ВОДІЇВ ПОЗБАВЛЯТИМУТЬ АВТОМОБІЛІВ ЗА НЕПРАВИЛЬНУ ПАРКОВКУ

Опубліковано в 12:50 Актуально, В Україні, Важливі, Новини    227

Президент підписав законопроект, що дозволяє евакуювати автомобілі з проїжджої частини.

Поступово починають вступати в силу законопроекти, що посилюють правила поведінки на дорозі. Днями президент підписав законопроект про внесення змін до правил паркування.

Згідно з нововведеннями, автомобіль можуть евакуювати, якщо він знаходиться на проїжджій частині в два і більше рядів, зупинився на залізничному переїзді, на трамвайних коліях, на естакаді, мосту, шляхопроводі або під ним, в тунелі, на пішохідному переході або ближче ніж 10 м від нього з обох сторін, на перехрестях і ближче ніж 10 м від краю проїжджої частини при відсутності на ній пішохідного переходу, ближче ніж 30 м від зупинок маршрутних транспортних засобів, ближче ніж 10 м від позначеного місця здійснення дорожніх робіт і в зоні їх виконання, ближче ніж 10 м від виїздів з прилеглих територій і безпосередньо в місці виїзду.

Перед евакуацією проходить обов’язкова фото- і відеофіксація події і складання протоколу. Інформація повинна передаватися на мобільний телефон власника автомобіля і електронну пошту.

Порушення правил паркування і несплата вартості стоянки на платному майданчику, відповідно до закону, тягне за собою накладення штрафу в 20-кратному розмірі від вартості однієї години послуги з користування парковки.

Парковка в місцях, призначених для безкоштовного паркування, особами, які не мають відповідних пільг, тягне за собою накладення штрафу в 30-кратному розмірі від вартості однієї години послуги з користування парковкою.

Важливим є те, що постанова про адміністративне стягнення за порушення правил парковки може виноситися без участі порушника. Інспекторам з паркування забороняється приймати готівкові кошти як плату за послуги.

Сьогодні в Україні діють штрафи за порушення правил паркування в розмірі 255 грн. Якщо автомобіль заважає руху інших транспортних засобів, то за це доведеться платити подвійну пеню – 510 грн. Але через 180 днів ці штрафи увійдуть в історію, адже крім штрафу доведеться оплачувати і евакуацію автомобіля на штрафмайданчик.

Автомобіль повертається власнику тільки після оплати штрафу і вартості з його транспортування і зберігання.

В Законі також передбачено зняття відповідальності з власника, якщо автомобіль був переданий в користування іншій особі, вкрадено саме авто або номерний знак. Але при цьому треба буде пред’явити докази.

Джерело: auto.tsn.ua

Залишити відповідь