Водопровід на карантині. Або чи буде вода на Армійській?

Опубліковано в 21:03 Актуально, В Україні, Важливі, Новини, У Пологах    649

По вулиці Армійській, що знаходиться в Пологах, не так далеко від центру, люди й досі живуть без води. В двадцять першому столітті. В населеному пункті, що має статус міста. В місті, що вже офіційно є центром району, на який має рівнятися вже близько двохсот населених пунктів.

По цій вулиці води на подвір’ях не було ніколи. Але ситуацію так-сяк рятували колонки мережі центрального водопостачання. Саме до них з відрами та бідончиками ходив народ за чистою водою – основою цивілізації та запорукою гігієни. З демонтажем колонок у 2012 році почалися обіцянки, що вода піде вулицею… ось вже скоро…

І з кожної новою владою, – кажуть мешканці Армійської, – поновлюються обіцянки, що цього року (ну, вже точно!) водопровід з’явиться (хоча це не означає його появу в кожному дворі). І ось, нарешті, в міському бюджеті виділено завітні майже три мільйони на довгоочікувані роботи… Але нова реальність – економія в умовах жорсткої кризи через Коронавірус, – змушує корегувати заплановані роботи.

Весною з водою?

Вже в квітні, – за словами голови громади Юрія Коноваленка, – мали б розпочатися роботи з укладання водопроводу по вулиці Армійській. Гроші у розмірі близько 2млн 700грн вже були виділені з громадського бюджету, за проект проголосували і депутати. Але березень приніс нові реалії у вигляді припинення надходжень до міського бюджету (через запровадження державних пільг, в тому числі звільнення від податку на землю), зупинки промисловості, нових витрат на захист населення проти COVID-19. Тож, робити прийшлося відкласти

Чого так довго…

До початку робіт, – розповідають в мерії, – передували проектні роботи, які мали б звести до купи інженерні розрахунки, визначити складність проекту та його кошторис. Після опрацювання проекту – з 2018року чекали на прийняття генерального плану міста, адже без нього жодні подібні роботи  не мали б проводитись. В цьому році зробили остаточні розрахунки щодо вартості робіт та зарплати робочім… Але наразі всі нові проекти в місті припинено, заплановані бюджети переглядаються, кошти економляться.

Це не значить, – говорить мер міста, – що водопроводу не буде. Це значить, що зараз ми мусимо пристосуватися до нових умов і пережити карантин з найменшими втратами. Про те, що втрати неминучі – на сьогодні вже очевидно. Ми мусимо правильно і раціонально розпорядитися заощадженнями. Але як тільки ситуація стабілізується, до питання водопроводу на Армійській ми обов’язково повернемося.  Сподіваюся, в цьому році.

А що робити?

Те, що і раніше, – радять в мерії. Там вважають, що на фоні глобальних проблем, відсутність води на вулиці не є нагальною. І очікування в кілька місяців не особливо впливатиме на загальну картину по благоустрою міста. Тим паче, що розгалуження водопроводу на приватні подвір’я проводитиметься за кошт власників будинків та за наявності у них розподільних систем, які придбати сьогодні досить складно.

Тож зараз, в умовах ринку та тотального карантину, вода на Армійській вулиці – в подвійному дефіциті. Особливо враховуючи зростаючу кількість «самоізольованих» пологівців, а значить і збільшених потреб у воді. Бо вода – це не тільки смачний борщ на всю родину і чиста білизна. Це ще і  чисті руки, а вони, як відомо, – в боротьбі з Коронавірусом, – запорука чистої совісті перед родиною.

Залишити відповідь