Володимир Гройсман: «До 2020 року в Україні мають бути ліквідовані черги у дитячі садки»

Опубліковано в 20:03 Актуально, Важливі, Новини    389

На цьому Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман наголосив під час всеукраїнської селекторної наради з питання підготовки до нового навчального року, яку проведено з керівництвом обласних державних адміністрацій. Нарада відбулася в Дніпрі, де керівник Уряду перебуває з робочою поїздкою. Участь у робочій поїздці від Запорізької області взяв перший заступник голови облдержадміністрації Дмитро Давтян. У запорізькій студії ВАТ «Укртелеком» працював заступник голови облдержадміністрації Едуард Гугнін та міський голова Запоріжжя Володимир Буряк.

Як наголосив Володимир Гройсман, одним з пріоритетних питань залишається ліквідація черги у дитячі садочки.

– У минулому році в черзі було 78 тисяч маленьких українців. За 6 місяців цього року черга зменшена на 13 тисяч. У 2020 році черг в дитячі садочки взагалі на має бути. Проблема має бути вирішена, – сказав Володимир Гройсман і додав, що наразі найбільші черги є у дошкільні заклади Київської та Одеської областей.

Він також акцентував увагу на такому питанні, як чисельна комплектація класів.

 – Діти мають навчатись в нормальних належних умовах, а не переповнених класах. По всій країні мають бути запущені нові школи, – відзначив голова Кабміну.

В Україні 1-го вересня до першого класу піде 408 тисяч 208 першокласників. У Запорізькій області 1 вересня буде працювати 563 школи, де навчатиметься 159,6 тисяч учнів, що приблизно на тисячу школярів більше, аніж минулого навчального року. У новому навчальному році 117 закладів приймуть на навчання близько 300 дітей з особливими потребами. Також працюватиме 519 дошкільних навчальних закладів, які приймуть 57,7 тисяч дітей.

Місцевими органами влади було прийнято рішення щодо підвищення окладів до 01 вересня 2017 року також для всіх інших педагогічних працівників навчальних закладів, які фінансуються за рахунок місцевих бюджетів, зокрема з 1 січня 2017 року – для всіх категорій педагогічних працівників обласних комунальних навчальних закладів та професійно-технічних навчальних закладів;  закладів освіти м. Енергодар, Мелітопольського, Новомиколаївського районів, а також деяких об’єднаних територіальних громад; з 1 квітня – для педагогічних працівників навчальних закладів м. Запоріжжя, а також  професійно-технічних навчальних закладів, які фінансуються з бюджету м. Запоріжжя за місцем розташування. В усіх інших місцевих бюджетах враховано підвищення заробітної плати з 01 вересня 2017 року.

Протягом минулого навчального року в області реорганізовано шляхом об’єднання, укрупнення та створення центрів 17 професійно-технічних навчальних закладів. Із 42 професійно-технічних навчальних закладів на кінець навчального року функціонує у новому статусі 33 заклади, в яких здійснено набір учнів на 63% від планового показника.

Інформує: Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Залишити відповідь