Вступив в силу закон про повну загальну середню освіту. Що це означає?

Опубліковано в 9:17 Актуально, В Україні, Важливі, Новини    449

Документ гарантує рівний доступ до освіти для учнів

18 березня, набув чинності закон про повну загальну середню освіту. Документ гарантує рівний доступ до освіти для учнів.

Документ вчора був опублікований у виданні “Голос України”.

Він вступає в силу з дня, наступного за днем ​​опублікування. Разом з тим ряд положень вступлять в дію пізніше:

  • абзац другий частини другої статті 12 набирає чинності з 1 вересня 2024 роки;
  • абзац перший частини четвертої статті 18 набирає чинності з 1 січня 2021 роки;
  • частина сьома статті 24 набирає чинності з 1 січня 2021 роки;
  • абзац восьмий частини першої статті 32, абзаци п’ятий і шостий частини першої статті 35, які набирають чинності з 1 вересня 2024 роки;
  • абзац другий частини шостої статті 49, який набирає чинності з 1 січня 2020 року.

Необхідність прийняття закону обумовлюється потребою в нормативне забезпечення реформування системи загальної середньої освіти, розпочатого після прийняття Закону України “Про освіту” в 2017 році.

Зокрема, закон гарантує рівний доступ до освіти для учнів, забезпечує педагогічну автономію вчителів і передбачає більше можливостей для шкіл у використанні власних коштів.

У Міністерстві освіти підкреслювали, що учні отримують можливість будувати індивідуальні освітні траєкторії, вибирати навчальні предмети і мати більше прав для учнівського самоврядування. Батькам учнів закон надає гарантії безпечного середовища для дітей, зокрема – гарантії захисту від буллінг, а також право ініціювати позаплановий інституційний аудит в школі.

Документ надає вчителям реальну автономію в створенні програм, розробці систем оцінки, відкриває широкі можливості для підвищення кваліфікації і зростання їх зарплати.

Закон також встановлює нові підходи до призначення директорів шкіл, надає більше можливостей для посилення шкіл педагогами і вводить педагогічну інтернатуру для молодих вчителів.

Залишити відповідь