“Вибух на Пологівському ОЕЗі”. Провели навчання 📸

Опубліковано в 16:11 Важливі, Новини, У Пологах, У районі, Фото-галерея    1 635

10 червня рятувальники ДСНС Запорізької області спільно із співробітниками ПрАТ «Пологівський олійноекстракційний завод» провели на об’єкті тактико-спеціальні навчання.

Про це йдеться на сайті ГУ ДСНС у Запорізькій області

ПрАТ «Пологівський ОЕЗ» як підприємство, розвивається в усіх напрямках. Завод є одним з найбільших у Європі з переробки олійних культур та експортує продукцію на світовий ринок. ПрАТ «Пологівський ОЕЗ» має безліч почесних нагород та престижних премій. Зважаючи на те, що завод є об’єктом підвищеної небезпеки, керівництво приділяє особливу увагу і питанням забезпечення безпеки. Тому, разом з рятувальниками проводять спеціальні навчання аби вдосконалити взаємодію співробітників заводу та вогнеборців, а в результаті – мати можливість мінімізувати наслідки у разі виникнення надзвичайної події.

За тактичним задумом навчань, о 13:00 в головному корпусі ПрАТ «Пологівський ОЕЗ» внаслідок технічної несправності стався викид нефрасу (бензин), після чого утворилася газоповітряна суміш, що в подальшому вибухнула. На верхніх поверхах цеху виникла пожежа на площі 50 м кв., що почала швидко розповсюджуватись. Ззовні будівлі виникло два завали будівельних конструкцій, під одним з яких знаходилася людина, а другий перекривав під’їзди до будівлі. Протипожежна служба об’єкту, що прибула на місце події, встановила дві автоцистерни на вододжерела та подала по стаціонарній зовнішній драбині стволи для стримування полум’я. Але відбувся повторний вибух, внаслідок чого два пожежних ПрАТ «Пологівський ОЕЗ» опинилися відрізаними від шляхів евакуації на верхніх поверхах. За легендою, ще один працівник отримав важкі травми та в непритомному стані знаходився на верхньому рівні окремо розташованої технологічної споруди і підхід до нього по сходовій клітині виявився зруйнованим. Площа пожежі збільшилась до 300 м кв. та продовжувала зростати. На допомогу прибули підрозділи облДСНС. Рятувальники провели зовнішню та внутрішню розвідку на місці умовної надзвичайної ситуації, в тому числі із застосуванням тепловізійних камер. Провели операцію з порятунку постраждалих з-під уламків будівельних конструкцій після вибуху, зокрема – з висоти за допомогою ручних та автомобільних драбин. Відпрацювали організацію проїзду спеціальної техніки в умовах завалів, що можуть виникнути внаслідок вибухів та руйнувань. Водночас, ліквідували умовну пожежу на технологічному обладнанні, в якому обертається легкозаймиста речовина, із застосуванням приладів подачі повітряно-механічної піни низької та середньої кратності. В таких ситуаціях важливо також уберегти життя та здоров’я людей, задіяних на ліквідацію. Тому, в ході навчань, рятувальники та команда підприємства відпрацювали організацію заходів безпеки під час гасіння пожеж з загрозою вибуху. Загалом, під час навчань від Головного управління ДСНС України у Запорізькій області залучалося 9 одиниць техніки та 40 чоловік особового складу, а також 3 одиниці техніки і 15 чоловік об’єктової пожежної команди та співробітників підприємства.

«Такі навчання ми повинні проводити обов’язково, тому що навіть невелике займання може швидко перерости у масштабну пожежу. Я вже сім років на посаді керівника і можу з упевненністю сказати, що сьогодні ми відпрацювали успішно. Перший ствол подали через 2 хвилини 30 секунд після отримання ввідної. Як і всі об’єктові пожежні команди, ми прибуваємо на місце події першими і повинні зробити все можливе для недопущення розповсюдження вогню, що може призвести до травмування і загибелі людей, а також завдати значних матеріальних збитків підприємству. Звичайно, ми сподіваємось, що така ситуація в реальності ніколи не виникне, проте ми повинні бути готовими до будь-яких випробувань», – прокоментував начальник пожежної охорони ПрАТ «Пологівський ОЕЗ».

Важливість та необхідність проведення тактико-спеціальних навчань на об’єктах підтвердив також начальник оперативно-координаційного центру ГУ ДСНС України у Запорізькій області Олександр Сичов. За його словами, саме під час таких тренувань є можливість удосконалити алгоритм дій в тій чи іншій ситуації, перевірити злагодженість роботи всіх екстрених служб та відпрацювати реагування на різні можливі наслідки надзвичайних подій.

Залишити відповідь