Як дізнатися, який тип матриці стоїть на ноутбуці?
Для проведення ремонту або купівлі нових комплектуючих необхідно знати, яка матриця в ноутбуці встановлена, і які саме моделі підійдуть для заміни. Найпростіший спосіб з’ясувати – розібрати пристрій, від’єднати матрицю і прочитати маркування на ній. Однак самостійне розбирання ноутбука – непросте і небезпечне завдання, тому краще скористатися одним із кількох інших способів. Як дізнатися, яка матриця в ноутбуці?
Щоб визначити, яка матриця підійде під вашу модель ноутбука, потрібно розібратися в таких показниках:
- розмір діагоналі матриці в дюймах;
- робоча роздільна здатність;
- тип підсвічування екрана: ламповий або світлодіодний;
- тип інтерфейсного роз’єму і його розташування.
Розмір екрана насамперед визначає, яка модель матриці підійде ноутбуку. Зазвичай встановлюють екран тієї самої довжини діагоналі, що й старий, хоча це й необов’язково. У продажу можна знайти додаткові рамки, за допомогою яких можна закрити прогалини, що утворюються під час установлення нетипової матриці, яка незначно відрізняється розміром – наприклад, з діагоналлю 14.0″ замість 14.1″. Часом це допомагає заощадити значну суму, не втрачаючи в перевагах.
Досить часто можлива і заміна старої матриці на модель з вищою роздільною здатністю дисплея – наприклад, 1280×800 замість 1024х600 у разі екрану розміром 10.1 дюйма.
Нерідко виникає питання про можливість встановлення світлодіодної (LED) матриці в ноутбук старого зразка з підтримкою лампового (CCFL) підсвічування. Це можливо, але потрібно встановити додатковий шлейф або перехідник, видаливши наявний інвертор.
Крім іншого, необхідно звернути увагу на різницю інтерфейсних роз’ємів. Загалом вони стандартизовані і відрізняються тільки кількістю контактів (пінів). Переважна більшість матриць у ноутбуках мають 30- і 40-контактний роз’єм. Зрідка можуть зустрічатися 20-контактні моделі.
Матриці зі світлодіодним підсвічуванням розрізняються розташуванням роз’єму, він може розташовуватися праворуч або ліворуч – якщо дивитися на тильний бік екрана. Для встановлення матриці з правим розташуванням контактів може знадобитися подовжувальний шлейф. Важливим моментом, на який слід звернути увагу, є спосіб кріплення матриці.
Дуже часто, в одних і тих самих ноутбуках, виробники застосовують різні типи матриць, з однаковими характеристиками, але різними, наприклад, роз’ємом або способом кріплення. Тому важливо зрозуміти який саме тип матриці встановлено на вашому ноутбуці. Ми готові дати професійну, передпродажну консультацію, якщо ви не впевнені в підборі.
За типом поверхні матриці діляться на два типи: з глянцевим і матовим покриттям. Глянець дає соковитішу, яскравішу і контрастнішу картинку, проте може ускладнювати сприйняття через відблиски, що виникають. Матова поверхня майже не відблискує, менше брудниться, але й кольори на такому екрані не вирізняються насиченістю.
Способи визначення типу матриці
Перший і найпростіший варіант – знайти потрібну інформацію в документації на ноутбук, якщо вона збереглася. Там буде вказано все про основні параметри екрана: роздільна здатність, діагональ дисплея, тип підсвічування, а також інші особливості. Для заміни необхідно підібрати матрицю відповідного типу і розміру.
Однак, якщо пристрій використовується давно, визначити тип матриці ноутбука з документів найчастіше не представляється можливим. У цьому випадку можна скористатися одним з декількох додаткових способів:
- Скачайте і поставте на ноутбук програму – AIDA64. Запустіть програму і зайдіть у вкладку “Відображення”. Ви побачите заголовок “Ім’я монітора”, а під ним буде вказано виробника матриці та її модель. Зазвичай цієї інформації вже достатньо для пошуку потрібних запчастин. Цей же додаток допоможе правильно визначити розмір матриці ноутбука, в інформації буде прописано максимальну видиму область, співвідношення сторін і максимальну роздільну здатність.
- Вивчіть етикетку на самому ноутбуці, дуже часто виробник розміщує на ній необхідну інформацію. Зазвичай вказується технологія підсвічування (LED або CCFL), крім того, на етикетці вказується тип матриці, діагональ і роздільна здатність. Також у деяких випадках етикетку може бути не видно, тому можете скористатися пошуком за моделлю ноутбука, на найпопулярніші моделі матриці будуть навіть відео.
Основні типи матриць ноутбуків
Щоб розібратися, яка матриця стоїть на ноутбуці, важливо зуміти прочитати маркування виробника. Не завжди є необхідність міняти матрицю на оригінальну деталь того ж виробника, найчастіше можна підібрати сумісний аналог, що володіє тими ж розмірами і технічними параметрами.
Найпоширеніші сучасні типи матриць позначаються такими абревіатурами:
- TN+Film – найпоширеніший варіант, саме такі матриці встановлюються на ноутбуках бюджетної категорії. Вони вирізняються невеликими кутами огляду, а якщо на екрані з’являються биті пікселі, вони мають вигляд яскравих точок.
- Матриці MVA мають великий кут огляду і поліпшену передачу кольору, а також підвищену контрастність зображення. Характерна ознака – битий піксель має вигляд чорної крапки.
- Матриці IPS. Вони мають кут огляду в 180 градусів, при цьому зображення практично не спотворюється. Биті пікселі мають вигляд чорних крапок, справна матриця вирізняється високою контрастністю зображення.
У всіх випадках найкраща відповідь на питання, як визначити модель матриці ноутбука, – звернутися в сервісний центр. Це одна з найдорожчих деталей, тому під час вибору необхідно попередньо розібратися у всіх параметрах.
Під час повномасштабної війни, коли багатьом українцям довелося терміново покинути свої домівки та не вдалося зібрати документи, повторна видача свідоцтв та витягів з Державного реєстру актів цивільного стану громадян особливо […]
Жительку Пологівського району підозрюють у колабораційний діяльності. Олена Баранник проголосила себе головою цивільної адміністрації на окупованій території. 8 грудня у суді міста Запоріжжя відбулось підготовче засідання у цій справі. Про […]
Гранати, автомат Калашникова та близько 270 набоїв різного калібру зберігав житель Гуляйполя на території свого домоволодіння. Правоохоронці вилучили зброю та відкрили кримінальне провадження за фактом незаконного поводження з нею. 28 листопада під час проведення перевірки оперативної […]
Запорізький напрямок і тимчасово окупована частина Пологівського району зустрічає ЗСУ. Йдучи зранку містом, я нарахувала 86 трупів окупантів по обидві боки дороги – розповідає пологівчанка. За інформацією Генштабу сьогодні зранку, […]
Вчора, 23 листопада, близько 18:00 у автомобілі зрадника здетонував вибуховий пристрій. «Люблю дивитись як воно горить, як вони бігають, суїтяться» За попередніми даними, колаборантом виявився колишній голова Пологівської районної ради […]
Більшість людей, яким потрібна юридична допомога, не є кваліфікованими юристами та можуть мати мало реальних знань у галузі права. Це робить пошук та вибір відповідного адвоката дуже схожим на гру […]
Швидкий огляд одразу 3-х навушників JBL: Club 709 BT, Club 950 NC та Club One
Раніше судимий мешканець Кам’янка-Дніпровського району, дізнавшись від жінки, що скоро стане батьком її дитини, наважився на страшний злочин. Він задушив свою жертву клейовою стрічкою та сховав тіло у вигрібній ямі. […]
В рамках реалізації загальнодержавної програми підтримки населення, яке потерпає від збройної агресії окупанта, перші громади Запорізької області уже розпочали доставляти домогосподарствам дрова для опалення в зимовий період. Так, 37 домогосподарств […]
Учора окупанти завдали ракетного удару по об’єкту інфраструктури в обласному центрі. Під ворожим вогнем опинилися й жителі Пологівського та Василівського районів. Інформації про потерпілих не надходило. 16 листопада армія рашистів […]
Евакуацію дітей-сиріт, дитячих будинків сімейного типу та інтернатних закладів, а також допомогу міжнародних організацій у цьому процесі обговорили на нараді очільника ЗОВА Олександра Старуха з керівниками структурних підрозділів. Заступниця начальника […]
Ділок закуповував алкогольну і тютюнову продукцію без відповідних документів та акцизного маркування для подальшого перепродажу третім особам. Правоохоронці вилучили товар сумнівного походження, який прямував на прифронтову територію. 14 листопада спецпризначенці […]