Як допомагають військовим на Пологівщині та скільком передбачені квартири і земельні ділянки

Опубліковано в 20:17 Важливі, Новини, У Пологах, У районі    329

За участю заступника голови Пологівської районної державної адміністрації І.Г. Півень,  керівника Центру  допомоги учасникам АТО В.В.Орловського, учасника бойових дій В.І. Прокурило, координаторів Центру відбулося чергове засідання роботи Центру допомоги учасникам Антитерористичної операції.

За повідомленням управління соціального захисту населення станом на 29.02.2018 на обліку знаходяться 325 учасників бойових дій, 6 інвалідів війни та 2  сім’ї загиблих  військовослужбовців. На чергу на санаторно-курортне лікування поставлено 21 особа: 2 інваліди і 19 учасників АТО.
На квартирний облік у Пологівській міській раді поставлено 16 військових: 15 учасників бойових дій та 1 інвалід війни, у Воскресенській с/раді поставлено 2 учасники бойових дій, у Інженернеській с/раді – 1 учасник АТО.

Протягом січня – лютого 2018 року головою Пологівської райдержадміністрації А.Є.Крупським із районної Програми соціальної підтримки ветеранів війни, праці, дітей війни, інвалідів, інших соціальних груп населення, що перебувають у складних життєвих обставинах «Назустріч людям» на 2018 – 2020 роки була надана матеріальна допомога 3 учасникам АТО на суму 1.500  грн.

З міської програми «Турбота» протягом січня-лютого 2018 року надана матеріальна допомога 5 учасникам АТО на суму 5.500 грн.

За даними відділу у Пологівському районі Головного управління Держгеокадастру в Запорізькій області надано учасникам АТО 258 консультацій щодо порядку одержання у власність земельних ділянок в межах норм, визначених статтею 121 Земельного кодексу України. Всього по Пологівському району прийнято 213 дозволів на відведення земельних ділянок військовослужбовцям та їх родинам. Головним управлінням Держгеокадастру у Запорізькій області видано 197 наказів про затвердження проекту землеустрою щодо відведення та передачу земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства.

За повідомленням Пологівського районного центру зайнятості станом на 29.02.2018 на обліку перебуває 33 учасника АТО, працевлаштовані з початку  2018 року – 2 особи.

За повідомленням відділу «Пологівське бюро правової допомоги» Бердянського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги протягом січня-лютого 2018 року звернулася 1 особа, що має статус учасника бойових дій, якій надана консультація з різних галузей права.

За повідомленням начальника юридичного відділу райдержадміністрації Ю.К.Кулик протягом січня-лютого 2018 року звернулося 2 учасники АТО, яким надана первинна правова допомога.

Також на нараді обговорювалися питання:

Про набрання чинності з 01.01.2018 року постанови правління Фонду соціального страхування України від 13.07.2017 № 39 «Про затвердження Порядку відшкодування витрат за надані соціальні послуги з лікування застрахованих осіб та членів їх сімей після перенесених захворювань і травм у реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів за рахунок коштів Фонду соціального страхування України».

Застрахована особа, яка брала безпосередню участь в антитерористичній операції, перебувавши на стаціонарному лікуванні та за наявності висновку лікарсько-консультативної комісії лікувально-профілактичного закладу має право на лікування (у супроводі членів сім’ї: чоловіка/дружини, неповнолітні діти) в реабілітаційному відділенні санаторно-курортного закладу за профілем медико-психологічна реабілітація за рахунок коштів Фонду один раз після демобілізації за наявності відповідних медичних показань.

Про розподіл коштів з обласного благодійного марафону до Дня Збройних Сил України.

Протягом 2017 року в рамках обласного благодійного марафону до Дня Збройних Сил України Пологівський район зібрав 31.553 тис. грн. Кошти марафону будуть спрямовані на адресну допомогу колишнім солдатам, в першу чергу, інвалідам та пораненим, родинам загиблих героїв, ветеранам, які потребують поліпшення соціально-побутових умов або потрапили до складної життєвої ситуації. Станом на 21.02.2018 року розподілено на Пологівський район 8.000 тис. грн.

Про зміни соціальних нормативів користування житлово-комунальними послугами з 01.01.2018 року.

Відповідно до законодавства України пільги на оплату житлово-комульних послуг надаються окремим категоріям громадян у межах соціальних   нормативів,    затверджених   Постановою КМУ   від 06.08.2014 № 409 «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування».

Так, соціальні нормативи з електропостачання становлять:

   – у житлових приміщеннях (будинках) – 70 кВт·г на місяць на сім’ю (домогосподарство) з однієї особи і додатково 30 кВт·г на місяць на кожного іншого члена сім’ї (домогосподарства), але не більш як 190 кВт·г на місяць;

  – не обладнаних стаціонарними електроплитами, за наявності централізованого постачання холодної води та за відсутності централізованого постачання гарячої води та газових водонагрівальних приладів – 100 кВт·г на місяць на сім’ю (домогосподарство) з однієї особи і додатково 30 кВт·г на місяць на кожного іншого члена сім’ї (домогосподарства) на житлове приміщення (будинок), але не більш як 220 кВт·г на місяць.

Соціальні нормативи з природного газу:

– для індивідуального опалення: з 5,5 куб.метра до 5,0 куб.метра на 1 кв. метр опалювальної площі на місяць в опалювальний період.

Опалювальний період розраховується з 16 жовтня 2017 року по 15 квітня 2018 року включно.

Згідно листа Департаменту соціального захисту населення від 23.01.2018 «Про вартість вугілля та скрапленого газу для розрахунку пільг», розрахунок у 2018 році становить: 1 тонна вугілля – 2424.16 грн., 1 балон скрапленого газу – 242.42 грн. Для учасників АТО відсоток пільги складає 75%, тому 1 тонна вугілля – 1818.12 грн., 1 балон скрапленого газу – 181.81 грн.

Про організовані заходи для учасників АТО:

– акція «Валентинка для твого захисника».

Відділ освіти, молоді та спорту райдержадміністрації спільно з Семенівською ЗОШ І –ІІІ ст., Шевченківської ЗОШ І – ІІІ ст., Пологівською ЗОШ І-ІІІ ст. № 4 привітали зі святом військовослужбовців, розташованих на території Пологівського району.

– 19 лютого 2018 року у вечорі-пам’яті українців у районній бібліотеці з врученням відзнак Президента України «За участь у антитерористичній операції» військовослужбовцям, звільненим з лав ЗСУ;

– 20 лютого 2018 року при вшануванні пам’яті всіх загиблих під час Революції Гідності біля пам’ятного знаку Героїв Небесної Сотні «Герої не вмирають».

– 21 лютого 2018 року у тематичному вечорі «Небесну сотню вже зустріли небеса» у КУ «Вербівська ЗОШ І – ІІІ ст.»;

– 21 лютого 2018 року у мітингі-реквієму «Герої Небесної Сотні» у КУ «Пологівська ЗОШ І – ІІІ ст. № 4».

Інформує: Пологівська РДА

Залишити відповідь