Як коронокриза вплинула на ринок праці у Пологівському районі

Опубліковано в 12:49 Важливі, Новини, У Пологах, У районі    534

24 вересня відбулася пряма “гаряча” телефона лінія, під час якої на питання щодо зайнятості населення, підтримки роботодавців під час коронокризи та багато іншого відповіла директорка Запорізького обласного центру зайнятості Дуднік Ірина Олександрівна.

“Гаряча” телефона лінія  дійсно стала гарячою. Питання зайнятості цікавлять як домогосподарок, шукачів роботи, громадян, які  мають робоче місце, так і успішних підприємців, роботодавців, голів громад, редакторів газет та директорів шкіл.

Під час проведення прямої телефонної лінії на більшість питань громадянам було надано необхідну інформацію та роз’яснення. Проблемні питання, вирішення яких потребує додаткового з’ясування, взято під особистий контроль очільника служби.

Масова частка телефонних дзвінків зі словами вдячності була від підприємців, які скористались урядовою програмою надання допомоги по частковому безробіттю під час коронокризи. Це дозволило їм зберегти робочі місця та й бізнес взагалі.

Станом на 25.09.2020 року Пологівською районної філією Запорізького обласного центру зайнятості прийнято 157 позитивних рішень щодо надання допомоги по частковому безробіттю. Серед них 16 роботодавців з найманими працівниками та 141 ФОП без найманої праці. В результаті чого для 162 осіб збережені робочі місця. Сума перерахованої допомоги на рахунки роботодавців становить майже 1,2 млн. грн.

В період карантину (з  12.03.2020 року по 24.09.2020 року) статус безробітного в Пологівській районній філії отримали 773 особи. Серед осіб, які отримали статус безробітного в цей період, 45 % втратили роботу саме під час карантину.

У порівнянні з першим етапом карантинних заходів, темпи реєстрації безробітних значно уповільнились. Якщо у квітні 2020 року в середньому  щоденно статус безробітного отримували 10 осіб, то  у травні –серпні – по 5 осіб.

На тлі карантину у базі даних центру зайнятості значно зменшилась кількість вакансій. Так, з 12.03.2020 по 24.09.2020 року роботодавцями Пологівського району було надано лише 786 вакансій, що в 1,4 рази менше, ніж за аналогічний період минулого року (1103 вакансій).

За сприяння Пологівської районної філії протягом січня-серпня 2020 року 1072 особи знайшли роботу, в тому числі 641 безробітний. З початку року 13 осіб працевлаштовано на нові робочі місця, за які здійснюється компенсація єдиного внеску роботодавцям, 3 особи започаткували власну справу за рахунок отримання допомоги по безробіттю одноразово, 67 безробітних проходили професійне навчання, перенавчання та підвищення кваліфікації, 147 осіб взяли участь в роботах тимчасового характеру.

Залишити відповідь