Як козаки Пологівщини відзначили День захисника України (ФОТО)

Опубліковано в 14:10 Новини, У районі, Фото-галерея    703

14 жовтня українці відзначали День захисника України, який віднедавна є державним святом. В цей день відзначається православне християнське свято Покрову Пресвятої Богородиці та День українського козацтва. Також цього року 14 жовтня відзначалася 75-та річниця від дня заснування Української Повстанської Армії, яка приймала участь у боротьбі проти нацистської навали в часи Другої світової війни, та в українському національно-визвольному русі другої половини ХХ сторіччя.

В цей день, із самого ранку, у селах Басань і Тарасівка, святкові заходи розпочалися із молебню, який відслужив у Басаньській православній церкві Київського патріархату благочинний Пологівського району священник Єлісей.

Опісля молебню за мир в Україні, та її захисників всіх часів, на алеї біля церкви відбулася висадка саджанців липи, дубу, калини та кущів самшиту.

В урочистих та святкових заходах взяли участь представники Пологівської райдержадміністрації – Ірина Півень та Ангеліна Устименко; керівники та учасники громадських і ветеранських організацій: керівник Пологівського центру допомоги учасникам АТО Валерій Орловський, керівник громадського об`єднання «Пологівська самооборона» Олег Коломоєць, керівник районної організації інвалідів Збройних Сил України та учасників бойових дій Федір Носко, козаки і старшина Пологівського козацького полку імені Івана Богуна та представники козацьких організацій  Запорізької області: полковник та отаман Пологівського козацького полку Віктор Гонтар, Володимир Деркач, Віктор Тоцький, Володимир Лютий та інші; військовослужбовці, які несуть службу у м. Пологи; представники Всеукраїнського об`єднання «Свобода» та жителі Пологівського району.

Саджанці дерев та кущів, які висаджувалися на алеї, були подаровані козакам Пологівщини їх побратимами з Хмельниччини.

Опісля висадки алеї, присутні колоною перейшли до Тарасівського сільського будинку культури, біля якого відбулися урочистості з нагоди Дня захисника України та Дня українського козацтва.

За активну життєву позицію, участь у волонтерському русі та патріотичних заходах були нагороджені подяками, орденами та медалями учасники громадських та ветеранських організацій, а також учасники АТО та члени їх родин. Промову мали: заступник голови Пологівської райдержадміністрації Ірина Півень, сільський голова Тарасівської сільської ради Наталя Ходус, керівники громадських, ветеранських та козацьких організацій.

Після урочистої частини, відбувся святковий концерт від фольклорного ансамблю «Жайвір» Тарасівського сільського будинку культури, який виконав одну із українських народних пісень, та учасників самодіяльності Григорівського сільського клубу, які порадували глядачів своїми найкращими вокальними та хореографічними номерами.

По закінченню концерту, присутні мали змогу скуштувати справжнього козацького куліша, звареного просто неба.

Учасники святкових заходів висловлюють свою щиру подяку представникам органів районної влади, за сприяння яких, та за кошти районного бюджету, відбулося автоперевезення та вирішення організаційних питань.

ЄГОР КУРНОСОВ

Залишити відповідь