Як почуваються посіви озимини? Чи чекати на високі врожаї?

Опубліковано в 13:48 Новини, У регіоні    319
Погодно-кліматичні умови, що склались на території області впродовж грудня (аномально теплі температурні показники, дощі різної інтенсивності, тумани) позитивно впливають не лише на стан перезимівлі озимих культур, але й на розвиток шкідників на посівних рослинах.

На окремих посівах у південних районах області, внаслідок погодних умов, що склалися, спостерігались росткові процеси. Рослини повільно вегетували.

Через вищезазначені погодні умови відмічається подальший розвиток, розселення і шкідливість мишоподібних гризунів на посівах озимих зернових та ріпаку, багаторічних травах.

Обстеження на виявлення мишоподібних гризунів проводять постійно до настанням стійких похолодань, а надалі додатково за потреби.

У посівах озимої пшениці, розміщеної після стерньових попередників, триває живлення личинок хлібної жужелиці, які чисельністю 0,5-1 екз. на кв.м пошкодили 1-4% рослин. Личинки живляться рослинами озимини, залишаючи тільки жилки, причому живлення може тривати навіть під сніговим покривом. Пошкоджені рослини мають «змочалений» вигляд. У місцях скупчення личинок рослини гинуть, а на посівах утворюються плями у вигляді «плішин».

Помірно тепла погода сприяє розвитку борошнистої роси, септоріозу, кореневих гнилей, темно-бурої плямистості, інфекційний запас яких скрізь зберігається на 1-11% рослин. Більш уражені посіви ранніх строків сівби, які знаходяться у фазі кущіння.

Якщо і надалі утримуватиметься така аномально тепла погода, вказані хвороби можуть відновити свій розвиток. Це означає, що необхідно якомога швидше, як тільки дозволять погодні умови, зайти з фунгіцидами в посів озимої пшениці. Для того, щоб мати більш точну інформацію по стану посіву в конкретному полі, необхідно брати моноліти та ставити їх на пророщування в лютому місяці, а потім підбирати найбільш ефективні препарати чи бакові суміші.

В цілому для ефективного захисту озимих зернових весною важливо відповідально оцінити  особливості конкретного поля і правильно підібрати препарати під конкретні фактори. Також важливо вчасно спрогнозувати нові проблеми та попередити їх розвиток – повідомляє Головне Управліня Держпродспоживслуби у Запорізькій області.

 

Залишити відповідь