Як пологівський скульптор прикрасить майбутній фонтан (ФОТО)

Опубліковано в 19:43 Важливі, Новини, У Пологах, Фото-галерея, Цікаво та корисно    722

Пологи – місто з понад 130-річною історією, славне надбанням своїх відомих земляків та відоме поза межами України. З кожним роком зовнішній вигляд міста поступово змінюється в кращий бік. Нещодавно, міською владою було розпочато оновлення алеї закоханих та будівництво фонтану по вулиці Єдності.

Ми дізналися, що відомий пологівський волонтер та активіст – Анзор Володимирович Сарішвілі збирається прикрасити майбутній фонтан авторською скульптурною композицією, і завітали до нього в гості за подробицями.

Анзор Сарішвілі відомий своєю волонтерською діяльністю, та є організатором «Творчого батальйону Пологівщини», учасники якого проводять у зоні Антитерористичної операції концерти для військовослужбовців підшефних частин. Але, окрім усього цього, він чудовий творець.

Ще за шкільних років Анзор почав виявляти здібності до скульптури та ліплення, але захоплення перетворилося на цікаву роботу набагато пізніше.

Ідея залучити митця до створення скульптурної композиції для фонтану на алеї закоханих виникла у Пологівського міського голови – Юрія Коноваленка. Анзор з радістю погодився та почав розробляти план майбутнього витвору мистецтва. Концептуальною основою скульптурної композиції є два білих лебеді, які, обійнявшись, формують собою серце, символізуючи тим самим кохання, вірність та відданість. Узявши за взірець фотографії білих лебедів, майстер намагається зробити елементи композиції якомога реалістичнішими. За його словами, для того, щоб скульптура вийшла цікавою та живою, потрібно вкласти в неї душу, тому робота потребує великих зусиль і концентрації. Спочатку створюється металевий каркас, а вже потім формуються основні контури та форми скульптури за допомогою сітки і бетону. Після поступового застигання елементів виконується деталізація, а наостанок – фарбування композиції.

Минуло вже два місяці з початку створення скульптури, і потрібно ще близько місяця для її завершення. Два білих лебеді, які невдовзі прикрасять фонтан на оновленій алеї, будуть розташовані на постаменті із трьома сходинками, що, за словами автора, символізуватиме Святу Трійцю; всередині лебедів знаходяться ладанки, а на головах вони матимуть по срібному хрестику. Анзор є людиною віруючою, тому у своїх роботах велику увагу приділяє релігійним символам.

Також, особливістю скульптури є те, що серце, яке лебеді формують своїми шиями, – помітно з будь-якого її боку.

В даний час, Анзор Сарішвілі працює ще над однією скульптурою для приватного замовника – це буде фонтан із назвою «Геракл, який розриває пащу леву». Митець працює у техніці неокласицизму та символізму, тому, окрім релігійної тематики у його творах присутні міфологічні мотиви та персонажі.

Стіни всередині будинку Анзора також прикрашені елементами скульптурних композицій. Він розповів, що одного разу його донька Гванца попросила створити  казку в її кімнаті, і він зробив – відтоді на боковій частині груби з`явилися пейзажі з відомого всім Лукомор`я. На стіні кімнати свого сина, Анзор розташував скульптуру біблійного царя Давіда, який бореться із левом.

Отже, сума коштів, які будуть витрачені на створення композиції із двох білих лебедів, складе близько 80 тисяч гривень, що, у порівнянні із аналогічними скульптурами, наприклад, запорізьких майстрів – значно менша.

Сподіваємося, що невдовзі скульптурна композиція та фонтан (біля ресторану “Корона”) стануть справжньою окрасою Алеї закоханих, а також улюбленим місцем фотосесій та відпочинку молодят і жителів міста Пологи.

ЄГОР КУРНОСОВ

Залишити відповідь