Як пологівці на Покровському ярмарку гостювали (ФОТО)

Опубліковано в 12:44 Новини, У районі, У регіоні, Фото-галерея    642

Традиції ярмаркування з давніх-давен широко розповсюджені в Україні. Так, у Пологах щороку відбувається Спасівський ярмарок, який збирає зі всього району самодіяльних майстрів, пасічників та виноградарів, які із задоволенням ярмаркують та відзначають свято яблуневого та медового Спасу на центральній алеї міста.

У місті Запоріжжя щорічний ярмарок відбувається вже багато років поспіль, напередодні православного християнського свята Покрову Пресвятої Богородиці.

Покровський ярмарок має майже 200-річну історію. Якщо сьогодні він відбувається на вулиці Прибережній та триває протягом лише одного дня, – тоді все було інакше. Напередодні ярмарку, збивалися торгівельні ряди, і сам він тривав іноді до десяти днів. У часи, коли місто Запоріжжя мало назву Олександрівськ, Покровський ярмарок відбувався поблизу Олександрівської фортеці (зараз, на тому місці знаходяться корпуси Запорізького слідчого ізолятору).

Цього року, Покровський ярмарок відбувся 7 жовтня. Традиційно, представники кожного із районів Запорізької області шанобливо запрошують відпочиваючих оглянути виставки виробів декоративно-прикладного та ужиткового мистецтва, скуштувати різноманітні смаколики, придбати щось на згадку, та подивитися культурно-розважальну програму від учасників самодіяльності, що є своєрідною візитівкою кожної території області.

Пологівці вже багато років приймають участь у ярмарку, і, цьогоріч, особливо відзначилися своєю щирістю та гостинністю.

Отже, у торгівельних наметах були представлені вироби керамічної майстерні подружжя Нагурних та Квасько, до того ж, бажаючі мали змогу прийняти участь в особливому майстер-класі із виготовлення керамічних виробів від справжніх майстрів своєї справи. Поблизу пологівських наметів постійно працювала фото-зона, ростові ляльки; поміж ярмаркуючими поважно походжав навіть сам Микола Васильович Гоголь. Люди різного віку, та, особливо, діти із задоволенням фотографувалися з Господарем та Господинею, які привітно запрошували скуштувати смаколиків у торгівельній зоні.

Також, до пологівців завітали поважні гості: голова Запорізької облдержадміністрації Костянтин Бриль, заступник голови облдержадміністрації Єгор Семенков та депутат Верховної Ради України від Запорізької області – Ігор Артюшенко, які із задоволенням переглянули культурно-розважальну програму від творчих працівників та учасників самодіяльності Пологівського районного будинку культури, Пологівського центру культури і дозвілля «Гірник», та Григорівського сільського клубу.

Гості сфотографувалися разом з пологівськими артистами та представниками районної влади – головою Пологівської райдержадміністрації Артуром Крупським, першим заступником голови райдержадміністрації Андрієм Клименко, та заступником голови райдержадміністрації Іриною Півень, отримавши на згадку великі обрамлені світлини.

Традиційно, біля пологівських ярмаркових наметів було багато глядачів, які активно відпочивали і танцювали.

Цього дня, черговим національним рекордом відзначилися і запоріжці. Опісля урочистого відкриття Покровського ярмарку та святкового концерту, за участі самодіяльних колективів міста Запоріжжя та січових козаків, на площі в районі каскаду фонтанів «Райдуга» представник Українського національного реєстру нарахувала 4024 одночасно виготовлених голубців. Відомо, що на приготування однієї із основних страв української кухні пішло 150 кілограмів м`яса. Запорізькому міському бюджету це обійшлося у 200 тисяч гривень.

Всупереч існуючій забороні, алкоголь все ж таки активно продавали. Традиційно, опісля закінчення ярмарку, на Прибережній вулиці лишилися купи сміття: баків для нього як завжди виявилося замало.

Запорізький краєзнавець Роман Акбаш розповів про особливості проведення Покровського ярмарку у 1987 році. За його спогадами, у далекому тепер 1987-му році все розпочалося із дитячого свята «Отдадим земной шар детям» на стадіоні заводу «Дніпроспецсталь». Свято супроводжувалося виставкою дитячої художньої та технічної творчості. Далі відбувався «день ремесел» на імпровізованій вулиці запорізьких майстрів, де глядачів зустрічали величезні фігури Карася та Одарки. Особливо Романові запам`яталася інсталяція Ленінського (тепер – Дніпровського) району: глядачів зустрічала тачанка, гвинтівки та продавчині у формі червоних кавалеристів. Але родзинкою свята був баяніст у черзі за шашликом. Далі відбувався конкурс «Таланты твои, Запорожье» та виставка «Ускорение-90», а також – технічна вікторина «Аукцион технической мысли» та парад саморобних авто – «Запорізькі сміховини».

Світлини Романа Акбаша

Запорізький Покровський ярмарок має багату історію, нерозривно пов`язану із працелюбними жителями Запорізької області – краю волі та добрих людей, родючої землі та щирих господарів. І, не дивлячись на нинішні важкі часи, варто сподіватися, що добрі традиції, засновані нашими предками, лише примножуватимуться та передаватимуться із покоління до покоління – на довгі роки.

Світлини Сергія Лаврова

ЄГОР КУРНОСОВ

Залишити відповідь