Як пологівці відзначили 9 листопада (ФОТО)

Опубліковано в 14:16 Новини, У Пологах, Фото-галерея, Цікаво та корисно    477

День української писемності та мови – державне свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. Встановлене воно було 9 листопада 1997 року Указом Президента № 1241/97 «Про День української писемності та мови» на підтримку «ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства».

За православним календарем — це день вшанування пам’яті преподобного Нестора-літописця — письменника-агіографа, основоположника давньоруської історіографії, першого історика Київської Русі, мислителя, вченого, Києво-Печерського монастиря. Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова.

Декламуванням віршів українською мовою відзначили свято в Пологівському районі. В центрі міста відбулась молодіжна акція «Я розмовляю українською мовою»

На заході читали вірші знаменитих українських письменників як Шевченко, Сосюра, так і авторські написані учнями загальноосвітніх закладів міста та Олександра Вознюка військовослужбовця 36 ОБМП.

Всіх присутніх зі святом привітали заступник голови райдержадміністрації Ірина Півень та головний спеціаліст відділу освіти молоді та спорту Корнієнко Наталія. Вірші також читали працівники методоб’єднання та РЦССДМ.

Організатор заходу відділ освіти, молоді та спорту райдержадміністрації

Ми любимо українську мову! А ви?

Інформує: Відділ освіти, молоді та спорту РДА

Залишити відповідь