Як працює альтернативна енергія на Пологівщині. Або під вітряком і кроликам добре…

Опубліковано в 12:37 Актуально, В Україні, Важливі, Новини, У Пологах, У районі    383

Про те, що альтернативна енергія – наше майбутнє, – говорять усі: державотворці та економісти, підприємці, екологи, школярі та навіть малеча в дитячих садочках вже майструє разом з мамами макети з ідеального життя – вітрячками, сонячною енергією тощо…

А Віктор Мінський з Семенівки Пологівського району вже десять років крутить вітряк на своєму обійсті і радо ділиться досвідом з усіма, хто готовий створити таке диво і у власному дворі. Пологи, Оріхів, Херсон, Маріуполь, Полтава… географія семенівського вітряка шириться Україною тим більше, чим дорожче стають газ, вугілля, енергоносії та чим менше стає дерев в посадках. Семенівський інженер всім охочим відсилає власне креслення, ділиться досвідом по телефону та не втомлюється знов і знов нагадувати кожному, хто заїхав на власні очі впевнитися в роботі домашнього вітряка про те, що ресурси на землі не вічні, стан екології вимагає кардинальних змін, а альтернативна енергія з повітря – це просто, чисто і вигідно.

Головний принцип, вважає Віктор Григорович, щоб кожний корисний прилад був не тільки корисним, а й мав адекватну собівартість – адже цінність винаходу в його простоті і бюджетності. Тож, консультуючи тих, хто звертається за порадою, завжди наголошує, що важливо складати кошторис конструкції і шукати варіанти, на чому можна зекономити.

Це тоді, більше десяти років тому, коли в Інтернеті знайти мотор було вкрай важко, а знайти Інтернет в селі – просто неможливо, Віктор Мінський, колишній запорізький електронщик,  шукав потрібну модель на запорізькому ринку та вчився робити свій перший та єдиний вітряк на власних помилках. Розповідає, що цей мотор, який досі служить йому вірою та правдою придбав за 1800 грн. І це, говорить, найбільша витратна частина в даній конструкції. Зараз кращій за потужністю, новий мотор може коштувати близько 8 тис., але, не забуваємо про правило адекватної собівартості – і шукаємо варіанти на торгових майданчиках в інтернеті, та прислухаємось до порад народних «кулібіних».

Зараз семенівський вітряк дає в середньому близько 60 обертів на хвилину, в сильний вітер – розганяється до 80. Сама конструкція складається з щогли, лопатей та мотору редуктору. Знімає та закріплює конструкцію на щоглі Віктор Григорович за допомогою лебідки. І робить це самотужки, без сторонньої допомоги двічі на рік. Для диво-вітрячка використовується окрема електромережа, тож влітку, коли потреби в додатковій електроенергії немає, як і всі в селі, Віктор користується загальним джерелом енергії.

Тож крутитися місцеве диво техніки буде вже не довго: на літній час хазяїн вітряка знімає його з щогли, перебирає та залишає на відпочинок до нового холодного сезону. Адже основна задача семенівського вітряка – давати тепло взимку. Звичайно, хоч зрідка, але взимку бувають дні, коли вітряк крутиться спроквола, як от, наприклад, сьогодні. Тоді на виручку приходить старенька добра піч, яку дбайливий хазяїн «підгодовує» сушняком з плодових дерев свого саду та дровами – їх за зиму спалює аж цілий куб.

Під вітряком вже не один рік мирно живуть у клітках кролі – їм не заважає ні шум крил, ні «вібрації» якими лякають прихильники звичної енергії. А ще повно фруктових дерев, поруч власний невеличкий город… і над ними гармонійно вписався вітряк – як величезний флюгер: ловить вітер, дає тепло, віщує погоду, додає впевненості у завтрашньому дні…

Залишити відповідь