Як у Пологах засідала ВЕЛИКА РАДА ОТАМАНІВ та як пологівці відзначили ДЕНЬ КОЗАЦЬКИХ ПЕРЕМОГ (ФОТО)

Опубліковано в 20:56 Новини, У Пологах, У районі, Фото-галерея, Цікаво та корисно    372

У Пологах відбулось засідання  Великої Ради отаманів Запорозького козацтва. До участі у зібранні також долучилися заступник голови райдержадміністрації Ірина Півень священослужителі  та волонтери, педагогічні працівники району, учасники АТО Павлюк Анатолій та Бондар Володимир, козаки з Мелітопольського, Гуляйпільського районів.

Учасники патріотичного заходу розглянули історичну ініціативу Президента України Петра Порошенка, Патріарха УПЦ КП Філарета, народних депутатів Верховної Ради України щодо надання Томосу для створення в Україні Єдиної Автокефальної Помісної Української Православної Церкви.

Заступник голови Запорізької обласної координаційної ради з питань козацтва Дмитро Сухінін, презентував присутнім новий інформаційний проект – альманах «Українське патріотичне козацтво».

Отаман Пологівського полку МГО «Міжнародний союз козаків «Запорозька січ» Віктор Гонтар передав книги для створення ще однієї філії Першої Національної громадської козацької історичної бібліотеки у військових частинах.

На зібранні також було вирішено відзначити День козацьких перемог та провести панахиду за загиблими козаками та воїнами-захисниками України 2 червня вже традиційно на острові Хортиця та запросити на захід побратимів з різних куточків України.

2 червня, на славетній Хортиці, за встановленим звичаєм з 2014-го року Міжнародним Союзом козаків «Запорозька Січ», проведений національно-патріотичний захід – Всеукраїнське козацьке Коло, присвячене вшануванню світлої доброї пам’яті всіх загиблих героїв-козаків та військовослужбовців за віру, волю та незалежність України.

Активними учасниками заходу були і пологівці. Отаман Пологівського осередку МСК “Запорозька Січ” Віктор Гонтар запросив разом з керівником ансамблю “Жайвір” Григорієм Удодом представників козацтва району, учасника АТО Анатолія Павлюка, педагогів та учнів.

Гостями заходу були представники багатьох патріотичних козацьких організацій з восьми областей України, учасники Революції Гідності, волонтери, державні службовці, представники органів місцевого самоврядування.

На козацькому Колі слово мали високоповажні та відомі в козацькому середовищі своїми добрими та корисними справами для фронту та виховної, наукової роботи: голова Всеукраїнської федерації “Спас” Олександр Притула, голова Міжнародного Союзу Козаків Дмитро Сухінін, батько загиблого героя АТО, голова ГО “Родина козацької звитяги” Микола Говоруха, голова координаційної ради з питань розвитку козацтва при ЗОДА Костянтин Рижов, отаман Покровської козацької паланки Микола Некипілий, заступник голови Громадської ради при Дніпропетровській ОДА, член Великої Ради отаманів Запорозького козацтва, отаман ГО “МГО “Кодацьке військо Запорозьке” Віктор Кучинський, голова ради отаманів МСК “Запорозька Січ” Володимир Лютий, отаман Нетещинської організації Хмельницької області Олександр Грицаєнко, отаман куреня, старшина Самооборони, воїн-герой Ігор Грицаєнко, учасник Майдану та Революції Гідності в Києві Михайло Геращенко, перший голова Народного Руху України в м.Запоріжжі Костянтин Лямцев, отаман Попівської сотні Миргородського полку Полтавського Коша Українського козацтва ім. Миколи Міхновського Іван Володько, старейшина козацтва Грирорій Удод.

Від делегації Пологівського району виступила заступник голови Пологівської райдержадміністрації Ірина Півень.

Після щирих слів про важку долю загиблих героїв, Панахиди, яку провів священник УПЦ КП отець Сергій, всі присутні разом заспівали гімн України та схилили голови, згадавши про подвиг багатьох поколінь українців. Хвилина мовчання і священний хрест, було пронесено по Колу та доставлено до Дніпра за священною поминальною традицією Запорозького козацтва.

Також всі одностайно висловили позитивну думку щодо Звернення Великої Ради отаманів запорозького козацтва про підтримку відтворення Єдиної помісної Української Православної церкви та підготовки офіційного листа до Святійшого Патріарха Київського та всієї Русі-України Філарета.

Всім сподобалися талановиті виступи молодих обдарованих виконавців українських пісень про переможні козацькі походи, безмежну любов до свого народу та славетну видатну історію війська Запорозького.

Участь у заході забезпечено за рахунок районної програми «Національно-патріотичного виховання молоді на 2017-2021 роки» відділом освіти, молоді та спорту райдержадміністрації.

 

1 коментар на “Як у Пологах засідала ВЕЛИКА РАДА ОТАМАНІВ та як пологівці відзначили ДЕНЬ КОЗАЦЬКИХ ПЕРЕМОГ (ФОТО)

Залишити відповідь