Як вирішують питання із погашенням заборгованості по зарплаті на Пологівщині

Опубліковано в 7:02 Важливі, Новини, У районі    364

24 жовтня перший заступник голови райдержадміністрації Андрій Клименко провів засідання районної комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат. На засіданні комісії були розглянуті вимоги трудового колективу Пологівського РЕМ ПАТ «Запоріжжяобленерго» щодо несвоєчасності виплати заробітної плати працівникам. За статистичними даними, станом на 01.10.2017 року Пологівські районні електричні мережі ПАТ «Запоріжжяобленерго» мають заборгованість із заробітної плати у сумі 1313,7 тис. грн. 157 працівникам.

На засіданні комісії заслухано інформацію керівника Пологівського РЕМ ПАТ «Запоріжжяобленерго» Лантрата О.В. про масове звільнення працівників через те що несвоєчасно виплачується заробітна плата та заборгованість з неї. Крім того, керівник Пологівських районних електричних мереж повідомив про недостатню кількість працівників для здійснення ремонтних робіт та низьке матеріально-технічне забезпечення у разі погіршення погодних умов у зимовий період.

За результатами обговорення прийняте рішення: для стабілізації роботи Пологівського РЕМ ПАТ «Запоріжжяобленерго» направити лист голові облдержадміністрації про сприяння в погашені заборгованості із заробітної плати.

Також, цього дня, 24 жовтня перший заступник голови райдержадміністрації Андрій Клименко провів засідання районної робочої групи з питання забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати. За інформацією Пологівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області в серпні поточного року на 28 сільськогосподарських підприємствах 109 працівників працює в режимі неповного дня, на 3 суб’єктах господарювання 6 працівникам нарахована заробітна плата за липень 2017 року менше мінімальної. За результатами аналізу пояснень роботодавців, де невелика кількість працівників отримули заробітну плату менше мінімальної, встановлено, що причиною цього є виплата щорічних відпусток в попередньому місяці, за три дні до надання відпустки або оплата лікарняного листка в наступному місяці.

За результатами обговорення було прийняте рішення: продовжити роботу з роботодавцями щодо дотримання ними норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати, роботодавцям з найбільшою кількість працівників, які працюють у неповному режимі та отримують заробітну плату менше мінімальної надати пояснення.

Інформує: УСЗН РДА

Залишити відповідь