Як жителі Інженерного та Новокарлівки відсвяткували 95-у річницю Пологівського району (ФОТО)

6 травня для мешканців с. Інженерне відділом культури і туризму райдержадміністрації за підтримки Інженерненської сільської ради було проведено свято до 95-й річниці Пологівського району в рамках проведення районної мистецької акції «Слався, рідний Пологівський край!».

Святкування ювілею району здійснено в центрі села. Господарі території подбали про посадкові місця для глядачів, облаштували виставку вишивок місцевих майстринь. Бажаючі мали можливість сфотографуватися в фотозоні.

У святковій програмі взяли участь колективи і окремі виконавці Пологівського РБК – Т.Дадіані, Д.Дадіані,  Д.Асланова, А.Закарлюка, Н.Самойлик, зразковий аматорський хореографічний колектив «Союз», колективи Пологівської ДШМ – танцювальний колектив хореографічного відділення, зразковий аматорський хореографічний колектив «Овація» та його солістка М.Діденко. Творчі колективи Інженерненського СБК підготували концертну презентаційну програму, в якій взяли участь дитячий вокальний гурт і вокальний колектив «Тавричанка», А.Суптеля, О.Кишка, В.Капустян, В.Кривицька, О.Найденко.

Зі словами привітань до присутніх звернулася заступник голови райдержадміністрації І.Півень і нагородила визначених жителів території Почесними грамотами райдержадміністрації і сувенірними медалями.

Інженерненський сільський голова Н.Кошель привітала селян з ювілеєм Пологівського району, згадала усіх, хто плідно працював і працює на благо процвітання території.

За співпрацю і якісну підготовку заходу начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації М.Діденко вручила Інженерненському сільському  голові Н.Кошель і директору будинку культури В.Кривицькій Сертифікат учасника районної мистецької акції «Слався, рідний Пологівський край!», присвяченої 95-й річниці Пологівського району.

Під час заходу велись відео і фотозйомки, матеріали яких будуть демонструвалися 15 вересня на центральній площі м. Пологи.

Ведучий свята Є.Курносов озвучив історичну довідку про територію:

На північному заході Пологівського краю живуть і працюють люди сіл Інженерне, Українське, Багате, Новокарлівки, Новофедорівки та Павлівського, які всі є територією Інженерненської сільської ради.

С. Інженерне – мала батьківщина трьох Героїв: Соціалістичної Праці – Никона Галюка, Івана Логвиненка та Радянського Союзу – Івана Чеберка, прізвища яких відомі не лише в нашому районі. Тут проживало багато орденоносців, передовиків сільського господарства, серед яких Любов Жукова, Василь Жуков, Пелагея Гонтар, Матрона Вольвач та інші відомі і шановані люди.

Інженерненська сільська рада утворена в 1945 році, на теперішній час займає площу 11580 га, розташована на відстані 14 км від м. Пологи. Очолює територію Кошель Наталія Костянтинівна, яка з 2010 року є сільським головою та працює на благо своєї громади, секретар сільської ради – Мурашко Світлана Олександрівна. У роботі їм допомагають 14 депутатів сільської ради, 9 членів виконкому, 4 постійно діючих комісії, депутати районної ради від території Чеберко Максим Андрійович та Лісова Ірина Сергіївна.

На території сільської ради працюють 4 сільгосппідприємства та 18 фермерських підприємств, найбільші серед яких Обрій, Данко, Павлівське, Катюша та Славутич, діють 9 магазинів.

Гордістю громади Інженерного є промислове підприємство «Фірма Стелсі», яке очолює Крачковський Сергій Анатолійович, мудрий та талановитий керівник, який завжди дбає про добробут території, забезпечує робочими місцями селян. Під його керівництвом селяни вирощують пшеницю, соняшник, діють грибний цех, кондитерський цех, млин, пекарня, шинок «Чумацький шлях».

На території сільської ради проживають  2 тисячі 150 жителів. Це більше 1000 сімей, де зростають близько 200 дітей шкільного віку та 100 дошкільного. Навчально-виховні потреби молодого покоління сільської ради  забезпечують 3 загальноосвітні школи Новофедорівська ЗОШ І-ІІ ступенів (директор Бандурка Сергій Вікторович), Новокарлівська ЗОШ І-ІІІ ступенів (директор Цикало Віталій Вікторович),  Інженерненська ЗОШ І-ІІІ ступенів (директор Кириченко Юрій Миколайович).

Для задоволення потреб дітей  у дошкільній освіті на території сільської ради діє 1 (один) дитячий садок «Золотий ключик» в с. Інженерне (завідувач Стрельченко Оксана Євгеніївна), який знаходиться в хорошому матеріально-технічному стані. До 2013 дитячий садок працював сезонно із-за відсутності опалення. В 2013 році з сільського бюджету були виділені кошти на встановлення на території дитячого садка котельні на альтернативних видах палива – пилетах, що дало змогу перевести його в постійний режим роботи. На теперішній час заклад відвідує 52 дітей.  

В селах сільської ради працюють 3 фельшерсько – акушерських пункти та Інженерненська амбулаторія загальної практики сімейної медицини, де лікарем працює молодий та чуйний односельчанин Олександр Михайлович Кравчун, 3 відділення поштового зв’язку, сільський будинок культури  та бібліотека (директор СБК Кривицька Вікторія Володимирівна). В 2016 році розпочато капітальний ремонт Інженерненського сільського будинку культури, який триває і наразі, для цих цілей з сільського бюджету виділено вже майже 800 тис.грн.

В Інженерному є власна залізнична вантажно-пасажирська станція Челюскін, яка знаходиться на лінії Запоріжжя ІІ – Пологи. Тут зупиняються потяги приміського сполучення..

З 2008 року в Інженерному діє громадська організація «Надія», головою якої є приватний підприємець Арап Володимир Вікторович, яка успішно реалізувала  проекти з газифікації с. Інженерне (з 2008 року газове опалення мають 208 сімей с. Інженерне), освітлення території та енергозбереження дитячого садка.

Окрасою території стало відкриття в 2013 році з ініціативи ТОВ Фірма Стелсі  для 50 юних любителів малювання та ліплення художньої Арт-студії.

В 2013 році інженерненська громада отримала новенький шкільний автобус, який наразі забезпечує підвіз до навчання та додому учнів Інженерненської ЗОШ І-ІІІ ст. та Новокарлівської ЗОШ І-ІІІ ст., вихованців дитячого садка «Золотий ключик».

Не соромно інженерцям за дівчачу футбольну команду «Стелсі», яка своїми досягненнями вже відома далеко за межами області. Тренує дівчат Тоцький Віталій Вікторович.

244 вихідці із Інженерненської сільради віддали свої життя  в роки ІІ Світової війни заради миру і спокою. Інженерненська сільська рада є малою Батьківщиною Героя Радянського Союзу, льотчика-винищувача, який особисто збив 24 ворожі літаки, Володимира Денисенка, що проживав до війни  в с. Новофедорівка. На честь загиблих земляків та воїнів-визволителів встановлено 4 пам’ятники, які знаходяться на балансі сільської ради. Протягом 2013-2017 році проведені їх капітальні ремонти на загальну суму 800 тис. грн за рахунок коштів з сільського бюджету та спонсорської допомоги.

У  комунальній власності громади знаходиться  водопровідна  мережа протяжністю 7,8 км та 4 артезіанських свердловини, одну з яких в с. Новофедорівці було збудовано в 2015 році за рахунок співфінансування з бюджету сільської ради та обласної ради.

На  території  сільської  ради  – 28  вулиць, в рамках проекту Місцевий розвиток, орієнтований на громаду-ІІ в 2013 році спільними зусиллями сільської ради та асоціації громадян «Надія» були здійснені енергозберігаючі заходи на території Інженерненської сільської ради, а саме поточний ремонт мережі нічного вуличного освітлення з заміною діючих систем на енергозберігаючі у селах Інженерне, Багате, Новокарлівка, Українське, Новофедорівка. На теперішній час освітлені  10  вулиць, на яких встановлено 133 ліхтарі.

В 2016 році в с. Інженерне була відкрита автозаправочна станція ZOG, яка дасть змогу розвиватися території сільської ради ще більше, адже частина коштів від реалізації пального буде йти до місцевого бюджету.

Після концерту усіх було запрошено на святкову дискотеку.


Жителі Новокарлівки теж відсвяткували 95-у річницю Пологівського району

Свято було проведено у центрі села біля Інженерненської сільської ради.

Зі словами привітань до присутніх звернулася заступник голови райдержадміністрації І.Півень і нагородила визначених жителів території Почесними грамотами райдержадміністрації і сувенірними медалями.

Інженерненський сільський голова Н.Кошель привітала мешканців Новокарлівки з ювілеєм Пологівського району.

На святі організатори облаштували виставку робіт місцевих вишивальниць.

Зі святом присутніх вітали  колективи і окремі виконавці Пологівського РБК – Д.Асланова, А.Закарлюка, Н.Самойлик, зразковий аматорський хореографічний колектив «Союз», учасники художньої самодіяльності Інженерненського СБК – А.Суптеля, О.Кишка, В.Капустян, В.Кривицька, О.Найденко, дитячий вокальний гурт і вокальний колектив «Тавричанка».

Свято пройшло в теплій затишній атмосфері, в спогадах про минуле, в планах на майбутнє. Під враженням від свята подружня пара Урсуло Олександра Петровича і Лідії Іванівни, які відсвяткували своє золоте весілля, заспівали в дуеті пісні, які у них на біс замовили односельці.


Далі, ювілей району святкуватимуть:

11 травня – у с. Шевченкове Тарасівської сільської ради о 17.00,

12 травня – у с. Тарасівка о 18.00.

Схожі публікації
05.02.2023

Під час повномасштабної війни, коли багатьом українцям довелося терміново покинути свої домівки та не вдалося зібрати документи, повторна видача свідоцтв та витягів з Державного реєстру актів цивільного стану громадян особливо […]

09.12.2022

Жительку Пологівського району підозрюють у колабораційний діяльності. Олена Баранник проголосила себе головою цивільної адміністрації на окупованій території. 8 грудня у суді міста Запоріжжя відбулось підготовче засідання у цій справі. Про […]

28.11.2022

Запорізький напрямок і тимчасово окупована частина Пологівського району зустрічає ЗСУ. Йдучи зранку містом, я нарахувала 86 трупів окупантів по обидві боки дороги – розповідає пологівчанка. За інформацією Генштабу сьогодні зранку, […]

24.11.2022

Вчора, 23 листопада, близько 18:00 у автомобілі зрадника здетонував вибуховий пристрій. «Люблю дивитись як воно горить, як вони бігають, суїтяться» За попередніми даними, колаборантом виявився колишній голова Пологівської районної ради […]

18.11.2022

Раніше судимий мешканець Кам’янка-Дніпровського району, дізнавшись від жінки, що скоро стане батьком її дитини, наважився на страшний злочин. Він задушив свою жертву клейовою стрічкою та сховав тіло у вигрібній ямі. […]

18.11.2022

В рамках реалізації загальнодержавної програми підтримки населення, яке потерпає від збройної агресії окупанта, перші громади Запорізької області уже розпочали доставляти домогосподарствам дрова для опалення в зимовий період. Так, 37 домогосподарств […]

17.11.2022

Учора окупанти завдали ракетного удару по об’єкту інфраструктури в обласному центрі. Під ворожим вогнем опинилися й жителі Пологівського та Василівського районів. Інформації про потерпілих не надходило. 16 листопада армія рашистів […]

17.11.2022

Евакуацію дітей-сиріт, дитячих будинків сімейного типу та інтернатних закладів, а також допомогу міжнародних організацій у цьому процесі обговорили на нараді очільника ЗОВА Олександра Старуха з керівниками структурних підрозділів. Заступниця начальника […]

17.11.2022

Ділок закуповував алкогольну і тютюнову продукцію без відповідних документів та акцизного маркування для подальшого перепродажу третім особам. Правоохоронці вилучили товар сумнівного походження, який прямував на прифронтову територію. 14 листопада спецпризначенці […]

16.11.2022

До нашої редакції потрапив документ, в якому зазначались відповідальні та організатори свята ворожої ганчірки у Пологах. Цією інформацією з журналістами “ПІК” поділилась небайдужа людина. Так, з документу видно організаторів та […]

16.11.2022

До органів поліції надійшло 15 повідомлень про зруйновану житлову та цивільну інфраструктуру в обласному центрі та у Пологівському районі. Є інформація про поранену цивільну людину. Минулої доби російські загарбники обстріляли […]

16.11.2022

Вночі, 16 листопада, у Пологівському районі стало на 1 ворожий склад менше. Так, у населеному пункті Токмак було знищено великий склад з бк різного калібру. Нагадаємо, також бійці Запорізької тероборони […]