Яка ситуація на пологівських полях?

Опубліковано в 18:13 Важливі, Новини, У Пологах, У районі    289

У Пологівському районі під урожай 2019 року було посіяно 37.130 га озимих культур, з них озимої пшениці – 32.922 га, і озимого ячменю 4.207 га.. Крім того, був посіяний озимий ріпак на площі 4.359 га.

– Сходи були дуже слабенькі, майже половина – у слабкому, зрідженому стані, вони зійшли взимку. На початок квітня стан посівів значно покращився, практично всі озимі культури підживлені, а деякі господарства підживлюють вже по другому колу. – зазначає Анатолій Діхтяр, начальник відділу агропромислового розвитку.

На сьогодні, 81% озимої пшениці – у доброму та задовільному стані, озимий ячмінь та озимий ріпак – весь у задовільному стані.

На жаль, цьогоріч, довелось списати озимого ріпаку 50 га, та озимої пшениці 78 га.. Надалі, все буде залежати від того, які будуть погодні умови. Зараз температурні показники майже задовольняють, але дощі не завадили б.

Щодо ярих культур, то цьогоріч їх невелика кількість, у порівнянні з торішніми показниками. Посіяно близько 3 тис. тонн ячменю, 4.100 тонн гороху, 153 га сочевиці, 355 га льону, близько 100 га нуту, 312 га коріандру, і 236 га гірчиці.

Наразі, триває підготовка до посадки соняшнику і кукурудзи.

Що стосується хвороб на озимих культурах, то цьогоріч їх менше, бо була засуха. Обробіток гербіцидами все ж доведеться проводити, адже озима пшениця дещо зріджена.

Залишити відповідь